czwartek, 29 czerwca 2023 10:26

Dla wielu był jak drugi ojciec. "Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze się spotkamy"

Autor Patryk Trzaska
Dla wielu był jak drugi ojciec. "Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze się spotkamy"

Smutne wieści docierają do nas z powiatu nowosądeckiego. Nie żyje Stanisław Oracz - były wieloletni sołtys Łyczanej. Zmarł wczoraj (28 czerwca)  w szpitalu w Krakowie w wieku 64 lat. Znana jest już data i miejsce pogrzebu.

W pamięci mieszkańców zapisał się jako sołtys Łyczanej. Pełnił tę funkcję przez 10 lat, (od 2010 roku do 2020 roku). W tym okresie zasadniczo poprawiła się infrastruktura drogowa wsi. wykonywano liczne remonty, budowano nowe nawierzchnie.

Jak podkreślają ci, którzy go znali, dał się poznać jako dobry organizator, który umiał jednoczyć mieszkańców wokół wspólnych celów. Inicjował wydarzenia społeczno-kulturalne, angażował się w obchody świąt państwowych. W relacjach z ludźmi zawsze życzliwy, gotowy do pomocy, z nieodłącznym uśmiechem na twarzy.

Prywatnie prowadził gospodarstwo rolne. Pasjonował się również ziołolecznictwem.

Nie żyje Stanisław Oracz - były wieloletni sołtys Łyczanej. Zmarł dzisiaj o 5:15 rano w szpitalu w Krakowie w wieku 64...

Opublikowany przez Gmina Korzenna Środa, 28 czerwca 2023

Za pośrednictwem mediów społecznościowych do rodziny zmarłego płyną kondolencje od ludzi, dla których Stanisław Oracz był jak drugi ojciec. "Spoczywaj w pokoju. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze się spotkamy" – napisała na Facebooku pani Magdalena  

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 30 czerwca w Korzennej. W kościele parafialnym o 13:30 rozpocznie się różaniec, zaś o godz. 14:00 msza św. w intencji ś.p. Stanisława Oracza. Bezpośrednio po niej nastąpi odprowadzenie ciała zmarłego na pobliski cmentarz.

inf. Gmina Korzenna

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka