poniedziałek, 31 maja 2021 12:34

Dlaczego komoda z przewijakiem jest pożądanym meblem w pokoju dziecka?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego komoda z przewijakiem jest pożądanym meblem w pokoju dziecka?

Opieka nad dzieckiem nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego warto szukać pomocnych rozwiązań. Komoda z przewijakiem zapewnia dziecku bezpieczeństwo podczas zmiany pieluchy, a rodzicom komfort. Umożliwia też przechowywanie najważniejszych rzeczy w zasięgu ręki. Co decyduje o popularności komody z przewijakiem? Jaką wybrać?

Komoda z przewijakiem jako praktyczne wyposażenie pokoju

Klasyczna komoda to niezbędny mebel, gdy opiekujesz się małym dzieckiem, ale komoda z przewijakiem dla niemowląt to jeszcze lepsze rozwiązanie łączące w sobie dwie funkcje. W zależności od modelu może być wyposażona w kilka szuflad lub szuflady i niewielkie półeczki. Pozwala na uporządkowanie ubranek oraz akcesoriów do pielęgnacji dziecka, które są potrzebne na co dzień i muszą być łatwo dostępne.

Praktyczne komody z przewijakiem dla niemowląt mają postać klasycznego mebla, ale z umieszczonym na nim specjalnym blatem. Odpowiednio zabezpieczone brzegi gwarantują dziecku bezpieczeństwo. Dla rodziców korzystanie z takiej komody to również komfort, ponieważ mogą przewijać dziecko bez nadmiernego pochylania się, dzięki czemu nie obciążają kręgosłupa. Zwykłe przewijaki nie zapewniają takiej możliwości. Wybierając przewijaki dla niemowląt z komodą, zyskujesz oszczędność finansową i przestrzenną. Przewijak kupiony osobno zawsze zajmuje dodatkowo miejsce.

Jaką komodę z przewijakiem wybrać?

Warianty komód z przewijakiem są różne. Niektóre modele są wyposażone w same szuflady, a inne mają też szafkę. Pojemna komoda jest niezastąpiona. Z jakiego materiału powinna być wykonana? Wśród wielu propozycji różnych producentów prym wiedzie komoda z przewijakiem drewniana. Meble drewniane sprzyjają zdrowiu dziecka, ponieważ są z naturalnego materiału. Im mniej wyposażenia ze sztucznych tworzyw w pokoju maluszka, tym lepiej.

Drewnianą komodę z przewijakiem kupisz m.in. na stronie https://www.pinio.com.pl/meble/komoda-z-przewijakiem-marsylia/. Model wykonany z drewna sosnowego jest szczególnie przyjazny dzieciom ze skłonnościami do alergii. Drewno sosnowe charakteryzuje się właściwościami antystatycznymi, dlatego kurz nie gromadzi się na nim szybko. Jest to ważne, ponieważ kurz stanowi środowisko rozwoju roztoczy, których odchody mogą powodować reakcje uczuleniowe. Oprócz tego drewniana komoda z przewijakiem powinna być w jasnych, relaksujących barwach, które wpływają kojąco na układ nerwowy dzieci i pasują zarówno do pokoju dziewczynek, jak i chłopców. Najlepszą opcję stanowią komody powlekane ekologicznymi farbami wodnymi.

Jakie zalety mają komody dziecięce z przewijakiem?

Bogata oferta komód z przewijakiem sprawia, że łatwo dopasować je do każdej aranżacji wnętrza. Producenci proponują modele wykonane z różnych materiałów, ale drewniana komoda dla niemowląt z przewijakiem pozostaje najbardziej pożądaną opcją. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie zapewniające lepszą opiekę nad dzieckiem. Na dodatek komoda drewniana z przewijakiem może być wyposażona w praktyczne mechanizmy – takie jak funkcja cichego zamykania czy samodomykania.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje