czwartek, 25 listopada 2021 08:33

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Gry planszowe to doskonała forma spędzania czasu szczególnie w okresie jesienno-zimowym. To wówczas aura za oknem nie skłania do długich spacerów, jazdy na rowerze i ogólnie do aktywności na świeżym powietrzu. Co takiego jest w grach planszowych, co sprawia, że w ostatnich latach przeżywają one swój wielki powrót?

Gry planszowe odrywają nas od ekranów i social media

Nie ulega wątpliwości, że ostatnie lata należą do social media. Facebook, Instagram czy Tik Tok przykuwają uwagę milionów użytkowników każdego dnia. Dodajmy do tego gry na smartfony czy konsole i okaże się, że młodzież spędza czas głównie przed ekranem. Tego typu rozrywka poza tym, że wydaje się bardzo atrakcyjna niesie ze sobą szereg niebezpieczeństw. Przede wszystkim ogranicza kontakty międzyludzkie tak ważne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania człowieka. Dla odmiany gra planszowa nie dość, że wymaga realnego towarzystwa, uczy dzieci komunikacji, logicznego myślenia, planowania i kreatywności.

Gra planszowa to rozrywka od przedszkolaka do seniora

Jedną z wielu zalet gier planszowych jest również to, że jest to rozrywka dla osób w bardzo zróżnicowanym wieku. Dobry sklep z grami planszowymi posiada w swojej ofercie zarówno gry dla przedszkolaków, jak i ich dziadków. Dla osób w średnim wieku gry planszowe to doskonały sposób wolnego czasu po pracy z najbliższymi.
Siedząc przy planszy można omówić chociażby jak minął dzień pozostałym domownikom co wcale nie jest proste, gdy wszyscy zasiądą przy telefonach czy telewizji.

Gra strategiczna to jedna z najczęściej wybieranych kategorii wśród dorosłych

Nie ulega wątpliwości, że producenci gier np. firma Rebel, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych graczy muszą tworzyć tytuły, obok których trudno przejść obojętnie. Z tego też powodu gry dzielimy na różne kategorie, aby trafić w najróżniejsze gusta. Gry planszowe o tematyce wojennej, budowanie miast lub korporacji od lat cieszą się ogromną popularnością i sprawiają, że gracze spędzają przy nich długie godziny.

Grami planszowymi można się też wymieniać między rodzinami czy znajomymi. Ma to, co najmniej dwa plusy. Po pierwsze cena jaką zapłacimy za grę rozkłada się niejako na więcej osób, a po drugie nasze planszówki zyskują nowe życie. Wymiana z innymi osobami zapewnia nam stały powiew świeżości i sprawia, że dobra zabawa nigdy się nie kończy.

Gdzie znaleźć dobry sklep z planszówkami?

Popularność gier planszowych sprawia, że sklepów oferujących ich duży wybór jest w Polsce mnóstwo.
Niektóre działają stacjonarnie, inne online, ale będąc amatorem tego typu rozrywki jesteśmy w komfortowej sytuacji. W każdym nawet niewielkim mieście znajdziemy sklep z grami planszowymi kraków jako jedna z największych aglomeracji miejskich oferuje ich naprawdę sporo.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje