czwartek, 25 marca 2021 07:21

Dlaczego warto wybierać papierowe torby?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto wybierać papierowe torby?

Każda wizyta w sklepie wiąże się koniecznością posiadania własnej lub kupienia torby na miejscu. Jeśli wybieramy tą drugą opcję, w skali miesiąca oznacza to nawet kilkanaście toreb, które pojawiają się w domu. Niektóre osoby używają jednej torby wielokrotnie co jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko ze względów finansowych, ale i ekologicznych. Torba z tworzywa sztucznego otrzymana w markecie może rozkładać się setki lat. Pomimo że świat powoli odchodzi od zwykłych foliówek, warto zdecydowanie przerzucić się na torby papierowe. Są one równie funkcjonalne, a przy tym o wiele zdrowsze dla planety.

Torby papierowe to coś więcej niż torba reklamowa

Przez długie lata przyzwyczailiśmy się do tego, że torba na zakupy to torba foliowa, a torby papierowe z logo mogą co najwyżej służyć jako jednorazówki dodawane w sklepach z odzieżą czy drogerii. Na szczęście trend ten ulega odwróceniu. Współcześnie produkowane torby papierowe są nie tylko trwałe, ładne, bardzo funkcjonalne, ale przede wszystkim ekologiczne. Do ich produkcji powszechnie używa się materiałów z odzysku np. makulatury. Raz zniszczona torba podlega recyklingowi dzięki czemu większość surowca udaje się ponownie wykorzystać do produkcji nowej. Dużą popularnością w handlu cieszą proste torby papierowe reklamowe. Są lekkie, estetyczne, mogą być produkowane w różnych kolorach i rozmiarach. Oprócz zwykłej funkcji torby pełnią również rolę gadżetów reklamowych. Możemy nie zdawać nawet sobie nawet sprawy z tego, że mimo woli torba w żywym kolorze przykuje naszą uwagę. Jeśli znajduje się na niej logo marki X, chcąc nie chcąc zostajemy poddani działaniu reklamy.

Co jeszcze przemawia za używaniem papierowych toreb?

Wytrzymałość. Papier wbrew pozorom jest materiałem bardzo wytrzymałym. Wykonane z niego torby świetnie sprawdzają się np. podczas dużych zakupów w markecie. Duże torby papierowe brązowe, które bardzo często oglądać możemy w amerykańskich filmach trafiły również do Polski i szybko zyskały wiernych użytkowników. Możemy ich używać wielokrotnie bez obaw o przerwanie czy rozciągnięcie jak ma to miejsce w zwykłych foliówkach.

Co zrobić, jeśli chcemy nieco wyróżnić swoje torby papierowe? Producent może postawić na miks tworzyw, których używa do ich produkcji. Torby produkowane na potrzeby konkretnej marki mogą być np. laminowane i lakierowane. Specjalne serie np. prezentowe, świąteczne mogą być urozmaicone tasiemkami. Jako zamawiający torby papierowe eko możemy wybrać rodzaj druku, rodzaj rączki itp. detale, które bardzo mocno personalizują naszą torbę na tle nijakich foliówek, które wyglądają niemalże tak samo.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje