wtorek, 12 stycznia 2021 15:27

Dobczyce. Dobra wiadomość dla rowerzystów! Trwa budowa toru trialowego

Autor Wiktoria Mitura
Dobczyce. Dobra wiadomość dla rowerzystów! Trwa budowa toru trialowego

W Dobczyckim Parku Miejskim trwają prace nad budową toru trialowego. Zadanie to realizuje Hajduk Trial Team, ten sam zespół, który organizował imprezę „Rowerowe szaleństwo w Dobczycach”.

Jak mówi wielokrotny Mistrz Polski w trialu motocyklowym Tomasz Hajduk – Dostępne będą dwa tory – dla amatorów i dla tych bardziej zaawansowanych. Ten pierwszy, w formie alejki z przeszkodami, nie będzie wymagać specjalistycznego sprzętu i służyć będzie m.in. podnoszeniu umiejętności, ale także nabywaniu nawyków ważnych dla każdego rowerzysty uczestniczącego w ruchu drogowym – mówi.

O tym, że gmina Dobczyce szczególnie sprzyja rowerowym inicjatywom z zadowoleniem mówi burmistrz Tomasz Suś – Cieszę się, że w gminie powstanie kolejna przestrzeń do rozwoju swoich umiejętności, szczególnie tych związanych z rowerową aktywnością. Niedawno wyróżniono nas jako „Gminę Przyjazną Rowerzystom” i właśnie takim torem pragniemy iść, wspierać i rozwijać inicjatywy sprzyjające tej aktywności sportowej. Jeśli tylko sytuacja na to pozwoli, z całą pewnością zaprosimy w tym roku naszych mieszkańców na kolejne sportowe wydarzenia współorganizowane wraz z grupą Hajduk Trail Team.

Na torze trialowym, który planowo powstać ma w przeciągu kilku miesięcy, organizowane będą zajęcia w ramach szkółki. Ilość zajęć zależeć będzie od zainteresowania, a szczegółowe informacje organizatorzy podadzą bliżej terminu finalizacji prac.

info i foto: UGiM Dobczyce

Myślenice - najnowsze informacje