czwartek, 11 kwietnia 2024 11:09

Dobra informacja dla kibiców Wisły Kraków. Jest decyzja w sprawie Pucharu Polski

Autor Patryk Trzaska
Dobra informacja dla kibiców Wisły Kraków. Jest decyzja w sprawie Pucharu Polski

Dobra informacja dla kibiców Wisły Kraków. PZPN poinformował, że kibice "Białej Gwiazdy" będą mogli wejść na trybuny Stadionu Narodowego podczas finału Pucharu Polski. Wcześniejsza kara dla krakowskiego klubu została zawieszona.

Na tę decyzję wielu kibiców Wisły Kraków czekało od awansu klubu do piłkarskiego Pucharu Polski, który odbędzie się na Stadionie Narodowym. Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła zawiesić karę zakazującą wyjazdów zorganizowanych grup kibiców krakowskiego klubu na okres próby wynoszący trzy lata.

Przypomnijmy, tuż po wygranym przez "Białą Gwiazdę" 2:1 półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski z Piastem Gliwice w Internecie rozpoczęła się debata nad tym, czy kibice Wisły będą mogli wejść na Stadion Narodowy podczas finałowego starcia. Wszystko to za sprawą kary, która na krakowski klub nałożył PZPN po tym, jak kibice rzucali race na murawę stadionu podczas spotkania w Lublinie.

Głos w sprawie zabrał nawet szef klubu, Jarosław Królewski. "Wisła Kraków nie zagra w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym jeśli nasi kibice nie pojawią się na stadionie. Powtarzam: Wisła Kraków może liczyć na otwartość ze strony PZPN. Musimy jednak działać w granicach obowiązujących procedur formalnych. Jeżeli złożycie odpowiedni wniosek, to gwarantuję, że zostanie on dokładnie przeanalizowany i sprawiedliwie oceniony" – pisał tuż po półfinałowym spotkaniu Królewski na platformie X.

Decyzja Komisji Dyscyplinarna PZPN oznacza, że podczas finału na Stadionie narodowym zobaczymy kibiców z Krakowa. Zainteresowanie kibiców przerosło oczekiwania organizatorów. Okazuję się bowiem, że wielu chętnych ma problemy z kupnem biletu na spotkanie.

"Drogi kibicu z powodu dużego zainteresowania zakupem biletów w tym momencie zostałeś umieszczony kolejce oczekujących. Po zmniejszeniu się liczby osób kupujących zostaniesz automatycznie przeniesiony na stronę zakupu biletów na mecz. Umieszczenie w kolejce oczekujących nie gwarantuje możliwości zakupu. Dziękujemy za zrozumienie." – taki komunikat wyskakiwał chętnym do zakupu wejściówek. To jednak nie koniec problemów. Wielu kibiców skarży się w Internecie na zacinanie strony, bądź brak ładowania panelu do płatności.

Spotkanie z Pogonią Szczecin zaplanowane jest na 2 maja. Pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 16:00.

Foto: Mateusz Łysik/Głos24

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka