wtorek, 6 września 2022 12:00

Dobra pomada do włosów - czyli jaka?

Autor Artykuł sponsorowany
Dobra pomada do włosów - czyli jaka?

Pomada do włosów pozwala w szybki sposób utrwalić na dłużej praktycznie każdy rodzaj męskiej fryzury. Jest to więc idealny wybór dla facetów, którzy chcą kompleksowo zadbać o efekty własnej stylizacji. Jak więc wybrać produkt, który spełni nasze wszystkie oczekiwania? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Jaki rodzaj pomady do włosów wybrać?

W ofercie znajdziemy dwa główne rodzaje pomad do włosów. Te wykonane na bazie wosku oraz produkty występujące w konsystencji płynnej. W tym drugim przypadku ich głównym składnikiem jest woda. Nieco mniej popularne są pomady mieszane, które łączą cechy obu tych rodzajów produktów. Wybór konkretnej pomady zależy od indywidualnych potrzeb, ponieważ każda z nich wywołuje nieco inny efekt końcowy.

Zazwyczaj z pomad w konsystencji wosku korzystają osoby młode, aktywne, które lubią na siebie zwracać uwagę. Produkt nałożony na włosy nadaje im lekkiego błyszczenia i utrzymuje się przez bardzo długi czas. Świetnie więc nadaje się na wszelkiego rodzaju imprezy i aktywności sportowe, gdzie kluczową rolę odgrywa nienaganny wygląd. Taki kosmetyk zalecany jest zwłaszcza dla mężczyzn, którzy posiadają pewne doświadczenie w układaniu włosów lub regularnie korzystają z tej samej fryzury.

Pomady na bazie wody to bardzo uniwersalny produkt. Przeznaczony zarówno dla osób, które dopiero uczą się układać właściwą stylizację fryzury, jak i dla tych, którzy oczekują  łatwej i bezproblemowej aplikacji. Ze względu na konsystencję produkt dociera szybko do każdego kosmyka włosów, co w konsekwencji ułatwia układanie włosów. Po jego nałożeniu trzeba odczekać nieco dłuższą chwilę, aby fryzura mogła zostać utrwalona. Jest to tym samym ogromną zaletą, ponieważ po nałożeniu kosmetyku można jeszcze długo eksperymentować, aby optymalnie poprawić własny wygląd.

Czym charakteryzuje się dobra pomada do włosów?

Dobra pomada do włosów powinna być przede wszystkim łatwa w aplikacji. Większość takich produktów nakłada się na włosy całkiem suche lub lekko wilgotne. Nie zawsze jednak mamy dość czasu, aby przygotować fryzurę w takich okolicznościach. Dlatego na półkach sklepowych znajdziemy także pomady, które zawierają w sobie specjalne składniki aktywne, które pozwalają układać wymarzoną fryzurę nawet bezpośrednio po wyjściu spod prysznica.

Warto także zwrócić uwagę na trwałość kosmetyku. Na opakowaniu każdej pomady do włosów znajdziemy szczegółowe informacje na temat odporności na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Nie tylko na warunki pogodowe, ale również na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje