wtorek, 5 lipca 2022 10:39

Dobry fryzjer poszukiwany

Autor Artykuł sponsorowany
Dobry fryzjer poszukiwany

To nieprawda, że w czasach inflacji i kryzysu rezygnujemy z usług. Korzystamy z nich jednak znacznie bardziej rozważnie. Salony fryzjerskie nie narzekają więc na brak klientów, o ile mają naprawdę dobrych fryzjerów

Dobry fryzjer w Warszawie ma oczywiście znacznie większą konkurencję niż w mniejszej miejscowości, dlatego musi się mocno spośród innych wyróżniać. Klienci zwracają uwagę na takie rzeczy, jak wygląd salonu, zasady bezpieczeństwa i higieny, ale przede wszystkim umiejętności fryzjera, produkty, jakich używa, a nawet atmosferę w salonie.

- Żeby przyciągnąć klienta, trzeba o niego dbać na wielu poziomach – mówi Ania Orłowska, fryzjer z prestiżowego salonu Tallulah w Warszawie. Dobry fryzjer musi być komunikatywny i kreatywny, ciągle się szkolić, ale też potrafić dopasować najnowsze trendy i nowinki do swoich klientów. Bardzo ważne jest to, jak wygląda salon – klient chce mieć poczucie bezpieczeństwa, a ponieważ spędza u fryzjera często kilka godzin, powinien się tam dobrze czuć.

Dzisiaj klienci często oczekują nie tylko fantazyjnych strzyżeń, ale i oryginalnych kolorów. Dlatego szczególnie ważne są umiejętności fryzjera i produkty używane przez niego w pracy – można dziś w dziedzinie koloryzacji zrobić niemal wszystko, ale tylko dobry fryzjer wie, jak uzyskać oczekiwany efekt, a jednocześnie nie zniszczyć włosów, a wręcz przeciwnie – zadbać o nie i wzmocnić ich strukturę. Inna sprawa to trwałość zabiegów fryzjerskich – tylko dobre marki gwarantują, że kolor nie wypłucze się szybko, nie wypłowieje, ale będzie prezentował się na głowie dobrze nawet wiele tygodni po wyjściu z salonu.

Nic dziwnego, że najważniejszym dziś sposobem zdobywania nowych klientów są polecenia i rekomendacje. Jeśli koleżanka ma świetną fryzurę, wiadomo, że zadbał o nią dobry fryzjer. Warszawa ma takich całkiem sporo, w małych miejscowościach trzeba się bardziej naszukać.

Cena jest ważna, ale nie najważniejsza – jeśli usługa jest świetnie wykonana, jesteśmy w stanie za nią zapłacić więcej. A do dobrego fryzjera wracamy jak do przyjaciela, bo włosy to nasza wizytówka i wbrew pozorom bardzo intymna część ciała: oddajemy ją w ręce kogoś, komu możemy zaufać.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje