wtorek, 18 kwietnia 2023 12:08

Dopuścili się czynów chuligańskich i nieobyczajnych. Strażnicy podsumowali weekend w Krakowie

Autor Mirosław Haładyj
Dopuścili się czynów chuligańskich i nieobyczajnych. Strażnicy podsumowali weekend w Krakowie

362 wykroczenia ujawnili strażnicy miejscy w trakcie piątkowych i sobotnich działań w ścisłym centrum Krakowa.

Ujawnione wykroczenia skierowane były głównie wobec osób: zakłócających spokój i porządek publiczny, dopuszczających się czynów o charakterze chuligańskim i nieobyczajnym, spożywających napoje alkoholowe w miejscach objętych zakazem, zaśmiecających i zanieczyszczających miejsca dostępne dla publiczności, żebrzących i zaczepiających przechodniów.

Strażnicy nałożyli 240 mandatów karnych, przygotowali 8 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 114 osób. Wśród nałożonych mandatów zwraca uwagę duża liczba wystawionych osobom spożywającym alkohol w miejscach zabronionych – 120.

W trakcie prowadzonych działań strażnicy zwracali też uwagę na naruszenia przepisów Uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto oraz Kazimierz ze Stradomiem, ze szczególnym uwzględnieniem: porządku w rejonach placówek handlowych sprzedających alkohol, prowadzenia nielegalnego handlu, reklamowania działalności i usług, wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami wolnobieżnymi i urządzeniami transportu osobistego, naruszania prawa przez grupy turystów biorących udział w tzw. „Pub Crawlingu”.

Kraków PL

Kraków

Kraków - najnowsze informacje