sobota, 24 lutego 2024 19:58

Dość hejtowi i dezinformacji. Artur Kozioł: "Jeżeli ktoś myśli, że to są wymyślone historie, to jest w ogromnym błędzie"

Autor Artykuł sponsorowany
Dość hejtowi i dezinformacji. Artur Kozioł: "Jeżeli ktoś myśli,  że to są wymyślone historie, to jest w ogromnym błędzie"

- Dramat pojawia się wtedy, gdy hejt ma wpływ na działanie innych ludzi, którzy na przykład dziurawią ci opony w samochodzie lub chcą podpalić dom. Jeżeli ktoś w tej chwili myśli, że to są wymyślone historie, to jest w ogromnym błędzie - przypomina Artur Kozioł. - Nie można akceptować takich działań i ludzi, którzy tak się zachowują. Jedno sam mogę obiecać, że zawsze publicznie będę mówił o ludziach, którzy niszczą bezkarnie innych – deklaruje burmistrz Wieliczki.

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł na swojej stronie opublikował spot, w którym przypomina, jak wielką krzywdę może wyrządzić hejt i powielanie go w sieci.

STOP HEJTOWI❗️❗️❗️

STOP HEJTOWI❗️❗️❗️

Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Czwartek, 22 lutego 2024

Artur Kozioł wziął udział w konferencji Media Info 2024, zorganizowanej 22 lutego w Rzeszowie, poświęconej jednym z najpoważniejszych zagrożeń naszych czasów, czyli hejtowi i dezinformacji w świecie mediów cyfrowych. Konferencja zorganizowana została przez Fundację Oksymoron – Instytut Badań Społecznych i Mediów. Podczas spotkania odbyły się panele eksperckie poświęcone roli mediów publicznych, lokalnych i samorządowych w walce z dezinformacją i hejtem, agresji w Internecie oraz roli narzędzi komunikacji w budowaniu wiarygodności informacji.

Na zakończenie konferencji odbyła się gala, podczas której wręczone zostały Laury Oksymoron Roku 2024. Wśród samorządów docenionych za wiarygodność przekazywanych informacji znalazł się Urząd Miasta i Gminy Wieliczka, który otrzymał certyfikat wiarygodności informacji podawanej do informacji publicznej.

- Walka z hejtem i dezinformacją to jedno z największych wyzwań, jakie stoją przed nami wszystkimi, samorządowcami, uczestnikami życia publicznego w kraju. O tym jak wielkie to zagrożenie samorządowcy mieli się okazję przekonać wielokrotnie. Niestety manipulacja i hejterskie ataki stały się zjawiskiem powszechnym, atakującym fundament demokratycznego kraju, jakim jest samorząd i wzmacniając głębokie społeczne podziały. Skutki hejtu są ogromne. W komputerze można zobaczyć, że ktoś strzela w kierunku twojego domu... Widzisz swoje nazwisko z najgorszymi epitetami i ikonki polubień... Dramat pojawia się wtedy, gdy hejt ma wpływ na działanie innych ludzi, którzy na przykład dziurawią ci opony w samochodzie lub chcą podpalić dom. Jeżeli ktoś w tej chwili myśli, że to są wymyślone historie, to jest w ogromnym błędzie - mówił, odbierając wyróżnienie, burmistrz Wieliczki. - Nie można akceptować takich działań i ludzi, którzy tak się zachowują. Jedno sam mogę obiecać, że zawsze publicznie będę mówił o ludziach, którzy niszczą bezkarnie innych – podkreślił Artur Kozioł.

❗️❗️ DOŚĆ HEJTOWI I DEZINFORMACJI #Wieliczka #Rzeszów #StopDezinformacji Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wziął udział w...

Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Czwartek, 22 lutego 2024

Nagrodą dla wyróżnionych za wiarygodność samorządów były też ufundowane przez Fundację Oksymoron – Instytut Badań Społecznych i Mediów bony dla pracowników Urzędów Miast i Gmin na udział w szkoleniu z odróżniania prawdziwych informacji od fake newsów.

Fot. Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka/Facebook

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka