poniedziałek, 13 grudnia 2021 11:27

Dostawa gazu do domu bez podłączenia do sieci gazowej

Autor Artykuł sponsorowany
Dostawa gazu do domu bez podłączenia do sieci gazowej

Rosnąca świadomość kwestii ekologicznych, a zarazem próba wyboru komfortowego i taniego systemu ogrzewania nieruchomości prowadzi do sytuacji, że coraz większa liczba inwestorów decyduje się na wymianę tradycyjnych kotłów grzewczych na nowoczesne kotły gazowe. Co jednak w sytuacji, kiedy nieruchomość z różnych względów nie została podłączona do sieci gazowej? Czy to oznacza konieczność rezygnacji z wymiany kotła grzewczego i instalacji ogrzewania gazowego?

Gaz w domu bez gazu – Zbiorniki podziemne i naziemne

Podłączenie gazu do domu nie zawsze jest możliwe, co nie oznacza, że niemożliwa jest również dostawa gazu do domu. Brak sieci gazowej w pobliżu nieruchomości lub wysokie koszty wykonania podłączenia mogą uniemożliwić podpięcie się do nitki, a co za tym idzie korzystanie z paliwa na bieżąco dostarczanego do naszej nieruchomości. Alternatywą w takich sytuacjach są zbiorniki na gaz, dzięki którym możemy korzystać z zalet instalacji gazowej nawet wówczas, gdy nieruchomość nie jest podłączona do sieci.

Zbiorniki na gaz są dostępne w różnych pojemnościach, zarówno jako systemy do montażu naziemnego, jak i podziemnego. Jeśli więc chcemy korzystać z gazu w domu, ale jednocześnie nie chcemy spoglądać na cysternę stojącą za oknem możemy się zdecydować na zbiornik do montażu podziemnego. Oferta producentów w tym zakresie jest naprawdę bardzo szeroka i zróżnicowana. Z łatwością znajdziemy w niej rozwiązanie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. A co z dostawą gazu?

Dostawa gazu do domu: Jako to działa?

Korzystając z gazu z tzw. nitki najczęściej jesteśmy uzależnieni od jednego dostawcy paliwa. W przypadku domowych instalacji gazowych zasilanych gazem płynnym ze zbiornika zewnętrznego możemy samodzielnie wybrać dostawcę gazu, a jeśli nie będziemy zadowoleni ze współpracy wypowiedzieć dotychczasową umowę i zmienić firmę dostarczającą gaz do naszego domu. Swoboda wyboru dostawy gazu to duży komfort dla klienta, który może uzyskać:

  • lepszą cenę,
  • lepsze warunki współpracy,
  • możliwość elastycznego zarządzania dostawami gazu do swojego domu.

Czego możemy oczekiwać od dostawcy gazu?

W zależności od tego, czy zdecydujemy się na współpracę z firmą zapewniającą kompleksową obsługę domowych instalacji gazowych, czy też marką specjalizującą się wyłącznie w dostawach gazu od firmy możemy oczekiwać:

  • w ramach kompleksowej obsługi: projektu i montażu instalacji, montażu zbiornika, regularnych dostaw gazu, regularnych przeglądów instalacji;
  • w ramach dostaw gazu: bezpiecznych dostaw gazu zgodnie z określonym wcześniej harmonogramem.
Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje