poniedziałek, 22 kwietnia 2024 12:02

Polak mieszka w prestiżowym wieżowcu w Londynie. Trudno o remont i relacje z sąsiadami

Autor Głos 24
Polak mieszka w prestiżowym wieżowcu w Londynie. Trudno o remont i relacje z sąsiadami

Landmark Pinnacle w Londynie to najwyższy budynek w Europie Zachodniej. Każdy, kto mieszka na tych najwyższych piętrach, zachwyca się wspaniałym widokiem. Jednak coś za coś - wszystko ma swoje plusy i minusy. Zauważa to pan Michał mieszkający w Landmark Pinnacle. Trudno m.in. o remont i nawiązanie relacji z sąsiadami.

Pan Michał, polski przedsiębiorca związany z nowymi technologiami, podzielił się z Onetem swoimi doświadczeniami z życia w prestiżowym Landmark Pinnacle, najwyższym budynku mieszkalnym w Europie Zachodniej. Znajdujący się w londyńskiej dzielnicy Isle of Dogs, 75-piętrowy drapacz chmur oferuje mieszkańcom niezrównane widoki na miasto. Jak się tam mieszka?

72. piętro i ostre reguły mieszkalne

Polak początkowo mieszkał na 31. piętrze Landmark Pinnacle. Gdy tylko nadarzyła się okazja, przeniósł się na 72. kondygnację.

Im wyżej, tym większe apartamenty i komfort. Oczywiście widok z okna jest jeszcze bardziej ekscytujący - mówi Onetowi pan Michał.

Życie w Landmark Pinnacle nie jest jednak pozbawione wyzwań. Zmiana nawet najdrobniejszych szczegółów, takich jak tapeta, wymaga uzyskania zgody właściciela budynku. Pan Michał zauważa również, że rynek nieruchomości w Londynie jest "dosyć specyficzny, a wręcz patologiczny". Wynajem apartamentu w Landmark Pinnacle wymaga przejścia rozbudowanej procedury, a kupno jest niemal niemożliwe - dostępna jest tylko dzierżawa na 200-300 lat.

Landmark Pinnacle / Fot.: WIkipedia

Trudno o dobre relacje z sąsiadami

Mimo tych wyzwań, rozmówca Onetu cieszy się swoim życiem w wieżowcu. Budynek oferuje wiele udogodnień, takich jak siłownia, prywatne kino z barem, ogród oraz taras widokowy na 75. piętrze. Pan Michał zauważa przy tym, że interakcje między mieszkańcami są rzadkie, a "wymiana uprzejmości i small talk o pogodzie nie jest mile widziany".

Na pytanie, czy Landmark Pinnacle to jego przysłowiowe "miejsce na Ziemi", pan Michał odpowiada, że "każde miejsce ma swoją specyfikę. Widok jest bardzo ważny". Dodaje, że jednym z wydarzeń, na które nie może się doczekać, jest noc sylwestrowa, kiedy "fajerwerki ogląda się z góry".

Źródło: Onet

Fot.: Wikipedia

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje

Rozrywka