środa, 24 kwietnia 2024 08:25

Znamy artystów Męskiego Grania w Krakowie 2024

Autor Katarzyna Domagała
Znamy artystów Męskiego Grania w Krakowie 2024

Męskie Granie to jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych w Polsce. Co roku gromadzi setki fanów i uznanych artystów. Odbywa się w różnych miastach, m.in. w Krakowie. W tym roku potrwa od 9 do 10 sierpnia. Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią w tym roku w Krakowie na Męskim Graniu.

W tym roku festiwal Męskie Granie obchodzi 15 lat. Przez ten czas wokół projektu zbudowała się prawdziwa społeczność złożona z uczestników, artystów i ludzi pracujących nad stworzeniem wydarzenia, które od lat kształtuje muzyczny krajobraz Polski. To na scenach Męskiego Grania zadebiutowało wielu cieszących się obecnie wielką popularnością artystów.

Różnorodność

To tam narodził się trend na nieoczywiste muzyczne połączenia i zderzenia muzyków reprezentujących często odmienne artystycznie bieguny. Męskie Granie już od 15 lat wspiera polskich artystów, stanowiąc przestrzeń otwartą na wszystkie gatunki – od alternatywnego popu, przez hip-hop, muzykę elektroniczną, jazz aż po operę. Nie inaczej będzie podczas jubileuszowej edycji projektu, do którego zostali zaproszeni zarówno artyści od lat związani z Męskim Graniem, jak i absolutni debiutanci, których być może już za kilka lat usłyszymy w kolejnej Męskie Granie Orkiestrze.

Męskie Granie w tym roku zawita również, już tradycyjnie, do Krakowa. Odbędzie się w dniach 9-10 sierpnia. Oto, jak prezentuje się plan festiwalu w Krakowie.

Piątek

Scena Główna
CKOD: Męskie Granie Alternatywnie, Kaśka Sochacka, PRO8L3M, Igo, Męskie Granie Orkiestra 2017: Brodka, Rogucki, Ørganek

Scena Ż
Rozen, Verde, Jakub Skorupa, Generacja Jazz: Rejoin, Twoosty Mayonez, USO 9001, Karaś/Rogucki

Sobota

Scena Główna
Zalia, L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra – muzyka do filmu "Chłopi", Ørganek Unplugged, Mrozu, Męskie Granie Orkiestra 2024

Scena Ż
Mùlk, Hoshii, Kathia, Pietrucha / Zalewska, Coals feat. Hubert.

Bilety

Sprzedaż ostatniej puli biletów rozpocznie się 24 kwietnia o 12.00 na eBilet.pl. Bilety jednodniowe będą dostępne w cenie 249 zł, a karnety dwudniowe – w cenie 449 zł. Cena nie obejmuje opłaty serwisowej eBilet. Partnerem płatności jest Blik.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka