czwartek, 25 kwietnia 2024 12:55

Influenserka walczy o prawa osób plus size. "Powiedziała mi, że jeżeli zajmuje dwa miejsca, to mam płacić podwójnie"

Autor Patryk Trzaska
Influenserka walczy o prawa osób plus size. "Powiedziała mi, że jeżeli zajmuje dwa miejsca, to mam płacić podwójnie"

Jest jedną z najpopularniejszych influenserek plus size na świece, a swój kontakt opiera na podróżach. Od lat walczy o prawa osób z otyłością. Kim jest Jaelynn Chaney i o co chodzi z jej wezwaniem do poszerzenia korytarzy w samolotach i hotelach?

Jaelynn Chaney to influenserka dobrze znana nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie. Na swoim Instagramie zgromadziła ponad 94 tysiące obserwujących. Sama o sobie mówi, że jest aktywistką plus size, a jej content opiera się na problemach, z jakimi muszą się mierzyć osoby otyłe podczas podróży.

Ostatnio znalazła się ona na ustach całego świata za sprawą swojej petycji, skierowanej do linii lotniczych oraz hoteli. Influenserka domaga się w niej m.in. poszerzenia korytarzy w samolotach oraz hotelach, mocniejsze łóżka, wyposażenie palcówek w szlafroki i ręczniki do 6 XL czy podniesienie muszli klozetowej tak, aby osoby o "większych rozmiarach" mogły z niego korzystać w sposób komfortowy.

Sama Chaney zaznacza, że zarówno ona, jak i jej małżonek, który również jest plus size, padali wielokrotnie ofiarami złośliwych komentarzy innych podróżujących. Przypomina sytuację, gdzie jedna z pasażerek stwierdzała, że skoro zajmuje dwa miejsca w samolocie, powinna zapłacić za oba.

Pod petycją aktywistki zebrało się wiele komentarzy zarówno zwolenników, jak i przeciwników postulowanych zmian. "Jak najbardziej jestem za szanowaniem osób niezależnie od ich wagi, jednak mówimy tutaj o małej ilości ludzi. Jeżeli każdy hotel czy linia lotnicza miałaby się do tego dostosować, wiązałoby się to z ogromnymi kosztami" – napisała jedna z użytkowniczek.  

Foto: pixabay/jaebaeproductions (Instagram)

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje

Rozrywka