poniedziałek, 27 maja 2024 10:19

Dramatyczne chwile w Tatrach. Wypadek śmigłowca

Autor Katarzyna Jamróz
Dramatyczne chwile w Tatrach. Wypadek śmigłowca

Chwile grozy przeżyli pasażerowie śmigłowca, który w minioną sobotę (25 maja) stracił moc i uderzył w pole śnieżne. Do nieszczęśliwego wypadku doszło w pobliżu Chaty pod Rysami w Tatrach Słowackich. Na pokładzie maszyny znajdowały się trzy osoby – jedna z nich trafiła do szpitala.

Do dramatu doszło w minioną sobotę (25 maja) w godzinach wieczornych w Tatrach Słowackich. Świadkowie zdarzenia, widząc spadającą maszynę, o sytuacji natychmiast powiadomili służby ratunkowe, które od razu ruszyły z pomocą. – Świętowaliśmy budowę nowego kina, kiedy zauważyliśmy helikopter. Warunki pogodowe podczas lotu nie były dobre, podejrzewałem, że to się źle skończy – powiedział świadek zdarzenia Wiktor Beránek, cytowany przez portal dennikn.sk.

Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Popradu bola včera večer vyžiadaná o urgentný let k Chate pod Rysmi, kde svedkovia...

Opublikowany przez Air - Transport Europe, letecká záchranná služba Niedziela, 26 maja 2024

Mężczyzna trafił do szpitala

Ratownikom miejsce wypadku udało się zlokalizować z pokładu śmigłowca. Rozbita maszyna znajdowała się około 150 metrów od schroniska Chata pod Rysami. Prywatnym śmigłowcem leciały trzy osoby – dwie z nich nie odniosły żadnych obrażeń. Poszkodowany, który okazał się być pilotem i właścicielem maszyny, z urazem głowy i otarć na ciele został przetransportowany do szpitala w Popradzie. Jak informują słowackie media, mężczyzna już w niedzielę opuścił placówkę.

🚁 V sobotu 25. 5. havaroval pri Chate pod Rysmi vo Vysokých Tatrách vrtuľník. Oslavovali sme postavenie novej...

Opublikowany przez TATRY Poniedziałek, 27 maja 2024

Przyczyny i okoliczności wypadku badają słowackie służby.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka