poniedziałek, 22 stycznia 2024 11:40

Elon Musk przyleciał do Polski. Nie spotka się z Wałęsą

Autor Karolina Kurando
Elon Musk przyleciał do Polski. Nie spotka się z Wałęsą

Wczoraj, w niedzielę 21 stycznia, Elon Musk wylądował na podkrakowskich Balicach. Właściciel Tesli i portalu X weźmie udział w krakowskim sympozjum oraz ceremonii w dawnym KL Auschwitz, zorganizowanej przez EJA – Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie. Wizyta Muska w Polsce odbywa się przede wszystkim pod znakiem działań przeciwko antysemityzmowi.

Musk nie spotka się z Wałęsą

Jak podaje Onet.pl, podczas wizyty Muska w Polsce nie dojdzie do spotkania najbogatszego człowieka na świecie z Lechem Wałęsą, mimo że było ono planowane. Nie pozwala na nie stan zdrowia Wałęsy: były prezydent jest w trakcie rehabilitacji po przebyciu w grudniu covida.

  • Zobacz też:
Elon Musk przyjedzie do Polski, by rozmawiać o antysemityzmie. Czarnek zaprasza go do więzienia
Elon Musk odwiedzi Kraków i Oświęcim na początku przyszłego tygodnia. Weźmie udział w dyskusji oraz ceremonii upamiętnienie Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście

Krakowskie sympozjum i wizyta w dawnym KL Auschwitz

Podczas sympozjum w Krakowie Elon Musk będzie wypowiadał się na temat antysemityzmu w przestrzeni internetowej. Sympozjum będzie prowadził kontrowersyjny prawicowy komentator, Ben Shapiro. Plany wizyty Muska obejmują również jego uczestnictwo w ceremonii w dawnym KL Auschwitz.

Źródło zdjęcia głównego: Wikimedia/Twitter PAP

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka