piątek, 19 stycznia 2024 08:48

Elon Musk przyjedzie do Polski, by rozmawiać o antysemityzmie. Czarnek zaprasza go do więzienia

Autor Katarzyna Domagała
Elon Musk przyjedzie do Polski, by rozmawiać o antysemityzmie. Czarnek zaprasza go do więzienia

Bloomerg zapowiedział, że Elon Musk odwiedzi Kraków i Oświęcim na początku przyszłego tygodnia w związku z przypadającym tydzień później Międzynarodowym Dniem Pamięci o Holokauście. Nietypowe zaproszenie wystosował do Muska Przemysław Czarnek - zaprasza go do odwiedzenia więzienia w Radomiu, gdzie przebywa Mariusz Kamiński.

Jak podaje Bloomerg, Elon Musk planowo ma wziąć udział w sympozjum w Krakowie, podczas którego będzie dyskutował m.in. z prawicowym publicystą Benem Shapiro na temat antysemityzmu w sieci. Wydarzenie organizowane jest z w związku przypadającym tydzień później Międzynarodowym Dniem Pamięci o Holokauście. Ponadto Musk pojawi się również na ceremonii w muzeum Auschwitz-Birkenau w ramach wydarzenia organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie (EJA). Do Polski ma przylecieć 22 stycznia (poniedziałek).

Przemysław Czarnek zaprasza Muska do więzienia w Radomiu

Z nietypowym zaproszeniem do Elona Muska zwrócił się były minister edukacji Przemysław Czarnek. Zaprosił go do radomskiego więzienia, gdzie przebywa Mariusz Kamiński.

Elon Musk

Elon Musk to przedsiębiorca, m.in. założyciel X, Tesla oraz SpaceX. W styczniu 2021 został uznany za najbogatszego człowieka świata przez Forbes i Bloomerg.

Foto: Wikipedia

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka