poniedziałek, 11 stycznia 2021 08:49

Energylandia na rajdzie Dakar: Rally Team w pierwszej dziesiątce

Autor Wiktoria Mitura
Energylandia na rajdzie Dakar: Rally Team w pierwszej dziesiątce

10 stycznia, po dniu przerwy w Rajdzie Dakar wystartował siódmy, 737- kilometrowy etap z Ha’il do Sakaki. Była to pierwsza część etapu maratońskiego, podczas którego zawodnicy są zdani sami na siebie i nie mogą korzystać z pomocy serwisu.

Obydwie załogi reprezentujące Energylandia Rally Team dojechały na metę odcinka w pierwszej dziesiątce stawki SSV! Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem na 4 miejscu- oznacza to awans na 4. miejsce w klasyfikacji łącznej SSV, a Marek Goczał z Rafałem Martonem na 9 miejscu w klasie, co pozwoliło na utrzymanie 11 miejsca w generalce.

Piloci Energylandia Rally Team tak skomentowali wczorajszą próbę:

„Jest kolejna meta, jesteśmy w połowie odcinka maratońskiego. Dzisiejszy oes był szybki i trudny. Na 30stym kilometrze zjechaliśmy się w 5 Can-amów, było niebezpiecznie, bo wszyscy zmieniali kierunki szukając twardego piachu, kilka razy uniknęliśmy zderzenia. Później złapaliśmy kapcia, wymiana koła poszła nam sprawnie. 70 kilometrów przed metą dogoniliśmy Varelę, który nie chciał się odsunąć i w jego kurzu jechaliśmy do mety. Staraliśmy się jechać bezpiecznie, żeby nie uszkodzić samochodu. Podsumowując- to był dla nas bardzo dobry odcinek.” - Szymon Gospodarczyk

„Trudny, bardzo dziurawy i wyboisty odcinek. Mnóstwo kamieni na całej trasie. Początek odcinka jechaliśmy w deszczu. Przebiliśmy dwa koła, ale jesteśmy na mecie z 9 czasem. Mamy jakiś problem z napędem, jedziemy na maratoński biwak do Sakaki i zabieramy się do pracy.” - Rafał Marton

Druga część maratonu, czyli 8 etap Rajdu Dakar wystartuje dzisiaj z Sakaki do Neom. Zawodnicy będą mieli do pokonania 709 kilometrów, w tym 375 km na czas.

Partnerami startu Energylandia Rally Team w Rajdzie Dakar 2021 są: park rozrywki Energylandia, sieć stacji paliw MOYA, Przyjazny Węgiel, Western Camp Resort, kluby Energy2000, Eurosport oraz radio RMF FM.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje