niedziela, 8 października 2023 06:00

Euronova otworzyła fabrykę w Wielickiej Strefie Gospodarczej [FOTO]

Autor Patryk Trzaska
Euronova otworzyła fabrykę w Wielickiej Strefie Gospodarczej [FOTO]

26 września w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej odbyło się specjalne wydarzenie z okazji otwarcia nowego zakładu produkcyjnego firmy Euronova, w którym na zaproszenie wziął udział Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Firma Euronova, zajmująca się produkcją mebli drewnianych, na rynku działa już od niemal 30 lat i jest uznanym producentem mebli, krzeseł i foteli biurowych, a także ścianek działowych typu „open space”. To kolejna firma, która przenosi swoją działalność do Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, ze względu na korzystne warunki umożliwiające działalność, a co za tym idzie – równocześnie przynosząc szereg korzyści dla mieszkańców, począwszy od miejsc pracy, po wpływy do budżetu gminy.

Generalnym wykonawcą inwestycji był firma MBT Modern Building Team Sp. z o. o.

Podczas spotkania Burmistrz Wieliczki wręczył listy gratulacyjne Tomaszowi Kaliszowi – prezesowi MBT Modern Building Team Sp. z o. o. oraz Piotrowi Kowalskiemu - prezesowi Zarządu Euronova sp. z o.o. sp.k.

- Bardzo się cieszę, że spotykamy się dziś w Strefie Aktywności Gospodarczej w Wieliczce. To nasze kolejne spotkanie i kolejne otwarcie nowego, ważnego przedsiębiorstwa. Bardzo dziękuję, że firma Euronova wybrała właśnie to miejsce na swoją działalność. Strefa Aktywności Gospodarczej to projekt, który przygotowywaliśmy przez wiele lat. Uzbrajaliśmy teren, budowaliśmy obszary komunikacyjne, kanalizację i wodociągi. Dzisiaj widzimy efekt tych prac, zachęcających inwestorów, żeby działać właśnie w wielickiej gminie. Dzięki temu będą powstawać kolejne miejsca pracy dla naszych mieszkańców i zyskamy na tym wszyscy – skomentował wydarzenie Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

- Obiekt liczący 6300 mkw to potężna, jak na skalę naszej firmy, inwestycja. Firma zatrudnia 80 osób i zamierzamy się rozwijać dalej. Mamy możliwości, żeby wybudować kolejne 2000 mkw., ale to już melodia przyszłości – dodał Piotr Jaworski, prezes firmy Euronova.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka