środa, 2 lutego 2022 11:33

Ferie w Myślenicach: Narty, łyżwy i wsparcie dla wypoczynku dzieci!

Autor Norbert Kwiatkowski
Ferie w Myślenicach: Narty, łyżwy i wsparcie dla wypoczynku dzieci!

Gmina Myślenice na czas ferii zimowych wsparła kilka inicjatyw, które pozwoliły na aktywne spędzenie czasu w czasie dwutygodniowego wypoczynku dla dzieci ze szkół podstawowych. W ramach kontynuacji programu nauki jazdy na nartach powstał gminny projekt „Szkoła na narty”, a z inicjatywy burmistrza Jarosława Szlachetki dofinansowano również zakup karnetów na lodowiska oraz organizację wypoczynku przez kluby sportowe i NGO-sy.

W myślenickim projekcie nauki jazdy na nartach wzięło udział 170 uczniów, a łącznie Gmina Myślenice na ten cel przeznaczyła nieco ponad 120 tysięcy złotych. Pozostałą część kosztów pokryli uczniowie, którzy zgłosili się do projektu. Zajęcia były prowadzone przez instruktorów na stokach Sport Arena Myślenice, a uczniowie mieli zapewniony transport, karnet na stok, sprzęt i opiekę nauczyciela.

Jeszcze przed feriami prowadzono ponadto nabór chętnych do zakupu karnetów na lodowiska. Łącznie zgłosiło się 2115 uczniów, którzy w promocyjnej cenie dzięki dopłacie z Gminy Myślenice otrzymali karnety do wykorzystania na obydwóch myślenickich lodowiskach.

- Każdy z uczniów gminnych szkół podstawowych mógł za symboliczną kwotę 15 złotych zakupić karnet na lodowisko, uprawniający do pięciu wejść na ślizgawkę w Parku Jordana lub Sport Arena Myślenice na Zarabiu. Łącznie Gmina Myślenice dofinansowała zakup 2115 karnetów za kwotę ponad 74 tysięcy złotych. Wpłaty uczniów pokryły pozostałą część wartości karnetów w kwocie 14 tysięcy złotych. Życzę wszystkim dobrej zabawy na myślenickich lodowiskach i udanych ferii zimowych – mówi Mateusz Suder, wiceburmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Oprócz wspomnianych projektów dla uczniów, Gmina Myślenice rozstrzygnęła również konkurs pod nazwą „Ferie 2022”, w ramach którego dwadzieścia podmiotów otrzymało dofinansowanie po tysiącu złotych na organizację zajęć dla dzieci i młodzieży w trakcie tegorocznych ferii.

Źródło i foto: Urząd Miasta i Gminy Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje