niedziela, 24 kwietnia 2022 19:37

Filmowa podróż w świat emocji. W maju rusza 15. Festiwal Mastercard OFF CAMERA!

Autor Joanna Obajtek
Filmowa podróż w świat emocji. W maju rusza 15. Festiwal Mastercard OFF CAMERA!

Ostatnio w Krakowie aż roi się od podróży, nie tylko tych w terenie. W kwietniu świętowaliśmy duchową przemianę na Festiwalu Misteria Paschalia. Przełom maja to czas na… kinową imprezę  z Mastercard OFF CAMERA!

W piątek, 29 kwietnia rusza już 15 edycja uwielbianego przez publiczność z całego świata Festiwalu Mastercard OFF CAMERA. Zobaczymy nieprzeciętne filmy z różnych zakątków świata. Rozbawią nas do łez, poruszą i zainspirują. Wśród nich są produkcje z sekcji „Amerykańscy niezależni”, „Festiwalowe hity” oraz wiele nowości. Z kolei na najlepszych filmowców czekają nagrody.

25 tys. dolarów do wygrania w konkursie

Mastercard OFF CAMERA to nie tylko filmy, ale i konkursy z nagrodami. Głównym punktem programu jest Międzynarodowy konkurs o Krakowską Nagrodę Filmową. Twórcy mogą zaprezentować swój pierwszy albo drugi film i wygrać 25 tys. dolarów.

Innym konkursem jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, gdzie o nagrodę 100 tys. złotych powalczy 10 fabuł. Wyłonieni zostaną również nominowani do nagród aktorskich, a najlepszy aktorski debiut otrzyma nagrodę Mastercard Rising Star.

Głębokie sekcje specjalne

Organizatorzy Mastercard OFF CAMERA przygotowali ogrom niespodzianek dla fanów wrażeń. Czeka na nas sekcja psychologiczna, obyczajowa oraz społeczna.

  • sekcja „W zdrowym ciele zdrowy duch?” - o tym, że pozorna słabość jest siłą.
  • sekcja „Nieoczekiwane przymierza” - o tym, że podziały społeczne i różnice kulturowe są źródłem siły. Filmy z tej sekcji opowiadają o sojuszach między różnymi postaciami, które prowadzą do lepszego świata.
  • sekcja „Wiek niewinności” - jej partnerem jest Ania Rubik z kampanią społeczną #SEXEDPL. Filmy z tej sekcji mówią o mrocznym obliczu dzieciństwa, i że czasem warto posłuchać dzieci.
  • sekcja „Przyszłość jest teraz”– o ekologicznym kryzysie i jak walczyć o lepsze jutro.

Player Serialcon i przekraczanie granic

Granice społeczne i gatunkowe. Player Serialcon to specjalne pasmo programowe festiwalu skoncentrowane na małym ekranie. Już 30 kwietnia spotkamy się z gośćmi serialowymi w miasteczku filmu i zobaczymy seriale na kinowym ekranie.

Słów kilka o Mastercard OFF CAMERA

Mastercard OFF CAMERA to coroczne wydarzenie organizowane od 2008 roku, które skupiło wokół siebie już 265 tys. gości. Celem festiwalu jest promocja kina niezależnego z całego świata. Do tej pory łączna kwota nagród wywiezionych przez filmowców z miasta wyniosła ponad 3 miliony dolarów. Festiwal wystartuje w piątek, 29 kwietnia i potrwa do 8 maja.  Towarzyszyć mu będzie OFF SCENA, czyli każdy dzień festiwalu zakończy się muzycznym koncertem. Do zobaczenia!

Fot. pixabay

Kraków

Kraków - najnowsze informacje