środa, 8 lutego 2023 19:00

Firma Werner Kenkel z „Perłą Wśród Opakowań”!

Autor Artykuł sponsorowany
Firma Werner Kenkel z „Perłą Wśród Opakowań”!

Zwycięski projekt Werner Kenkel 4wine

Miniony rok był niezmiernie owocny dla firmy Werner Kenkel – polskiej rodzinnej firmy produkującej tekturę falistą oraz tekturowe opakowania i standy. Oprócz tego, że firma otrzymała tytuł Diamenty Forbes – laur dla najszybciej rozwijających się firm w Polsce, zdobyła po raz drugi z rzędu tytuł Najlepszy Pracodawca w Polsce (w plebiscycie organizowanym przez firmę analityczną Statista oraz magazyn Forbes Polska) zwyciężyła również w dwóch najważniejszych konkursach opakowaniowych w kraju: Pakstar oraz Art of Packaging. W tym ostatnim zgarniając 3 nagrody w kategoriach oraz nagrodę główną. Wielki udział w tych sukcesach mieli pracownicy zakładu produkcyjnego Werner Kenkel Bochnia Sp. z o.o.

Jubileuszowa Gala konkursu Art of Packaging odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. Była niezwykle uroczysta, a punktem kulminacyjnym, na który wszyscy czekali, było ogłoszenie zwycięzców tegorocznego konkursu, do którego zgłoszono ponad 400 opakowań. Reprezentacja Firmy Werner Kenkel okazała się w tym roku niezwykle silna i bezkonkurencyjna. Zdolny i kreatywny zespół wrócił z Poznania aż z czterema nagrodami, z których jedna jest szczególna...
Jedno z opakowań poza pierwszą nagrodą w kategorii „Opakowanie Premium” zostało również najwyżej ocenione spośród wszystkich zgłoszonych do szesnastej edycji konkursu, zdobywając tym samym najważniejsze trofeum - „Perłę wśród opakowań” - czyli główną nagrodę Gali.

Zespół Werner Kenkel na gali konkursowej AoP
Zespół Werner Kenkel na gali konkursowej AoP

Nominacja ta uprawnia do udziału w światowym konkursie opakowaniowym - Worldstar – organizowanym przez Światową Organizację Opakowań. Doświadczenie pokazuje, że istnieje bardzo duża szansa na kolejny triumf firmy - której zakłady działają w Krzycku Wielkim w Wielkopolsce oraz Bochni w Małopolsce - tym razem na polu międzynarodowym, gdyż projekty firmy Werner Kenkel już trzykrotnie zdobywały World Star Winner Award – czyli nagrodę za najlepszy projekt opakowania na Świecie! O tym, jak zakończył się udział w tegorocznej edycji rywalizacji na szczeblu światowym napiszemy już wkrótce.

Główną nagrodę w Art of Packaging otrzymało opakowanie o nazwie „L'arc” – jest to opakowanie na wódkę marki „Ostoya the Charcoal Filtered Edition”. Ponadto w pozostałych kategoriach konkursu zwyciężyły jeszcze dwa inne projekty pomysłu, konstrukcji i produkcji Werner Kenkel: opakowanie na wino o nazwie „4wine” oraz przybornik biurowy „Be organized”. Wszystkie prace wykonane oczywiście z tektury, która jest bardzo wdzięcznym surowcem i materiałem, z którego można do rzeczywistości przenosić pomysły i wizje rodzące się w głowach konstruktorów.

„L’arc” – zdobywca głównej nagrody Konkursu: Perła Wśród Opakowań

Zwycięski projekt Werner Kenkel L’arc

Inspiracją do stworzenia tego opakowania był paryski Grande Arche de la Fraternite czyli Wielki Łuk Braterstwa. Cóż bardziej buduje relacje, przyjaźń i braterstwo niż wieczór spędzony w zacnym gronie przy odrobinie wyśmienitego trunku? A jeśli jest to „Ostoya the Charcoal Filtered Edition” wytwarzana z pszenicy uprawianej na obszarze polskich Bieszczad, następnie filtrowana przez tamtejszy węgiel drzewny i opakowana w elegancki format łuku -„L’arc”. Wtedy brawurowo łączymy ostoję dzikiej polskiej naturalności z europejską kulturą nowoczesną, której uosobieniem jest biznesowa dzielnica Paryża – La Defense i jej symbol – Wielki Łuk Braterstwa. ​​​​​​​Opakowanie „L’arc” zostało przygotowane po to aby zabezpieczyć, ale jednocześnie jeszcze bardziej wyeksponować najwyższą jakość polskiej wódki z rodziny „Ostoya”. W konstrukcji tego opakowania wykorzystano najwyższej jakości surowce i technologie. Połączenie matowego zadruku, z tekturą metalizowaną oraz odpowiednio skomponowane akcenty nadrukiem wypukłym dodają całości elegancji i szlachetności. Tak jak Bieszczady uchodzą za ostoję nieskażonej przyrody, tak „L’arc” jest wykonane z najbardziej bliskiego przyrodzie surowca – tektury. Opakowanie „L’arc” zostało przemyślane w taki sposób, żeby - już po wyjęciu butelki wódki „Ostoya” - mogło żyć drugim życiem, jako niewielki ekspozytor czy też elegancka półeczka. Ponadto układając wiele opakowań w przeróżnych konfiguracjach można tworzyć nieskończoną ilość innych form. Tu użytkownika ogranicza już tylko wyobraźnia.

Zwycięski projekt Werner Kenkel Be Organized

ART OF PACKAGING - „Perły wśród Opakowań” - to ogólnopolski Konkurs na najlepsze opakowanie roku. Od 2006 roku organizowany jest w Poznaniu i promuje branżę związaną z nowoczesnym przemysłem opakowaniowym. Organizowany jest w dwóch głównych kategoriach: Debiuty oraz Professional.

Celem ART OF PACKAGING – Professional jest promowanie i nagradzanie pomysłów w segmencie projektowania i produkcji opakowań powstałych na rodzimym rynku; organizatorzy szukają wyjątkowych form, wartości użytkowych i sztuki w opakowaniach. Nagradzane są twórcze, designerskie, innowacyjne, marketingowe, technologiczne i przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania, zaspokajające gusta coraz bardziej wybrednych konsumentów. To konkurs na najlepsze opakowanie roku.

Fot. tytułowe: Zwycięski projekt Werner Kenkel 4Wine

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka