sobota, 6 marca 2021 08:44

Gdów. To tu trafiały części z kradzionych aut

Autor Marzena Gitler
Gdów. To tu trafiały części z kradzionych aut

38 silników z samochodów skradzionych we Włoszech znależli kryminalini na posesji 33-letniego mieszkańca powiatu wielickiego. Mężczyzna odpowie za paserstwo. Sprawa jest rozwojowa.

W drugiej połowie lutego funkcjonariusze przeszukali dwa wytypowane wcześniej miejsca w gminie Gdów. W pomieszczeniach gospodarczych znalenależących do 33-letniego mężczyzny, znaleźli znaczne ilości części i podzespołów samochodowych, w tym 52 silniki pojazdów różnych marek. Już na podstawie pierwszych weryfikacji policjanci ustalili, że 38 z nich pochodzi ze skradzionych wcześniej pojazdów różnych marek, głównie z terenu Włoch. Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie on za  paserstwo, za które grozi kara pozbawienia do lat 5.

Akcja w Gdowie to efekt współpracy policjantów kryminalnych z Wieliczki i z Komendy Wojewódzkiej Policji  Krakowie, Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie, Zespołu Kryminalnego KP w Gdowie oraz funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem. Jak ustalono, mieszkaniec powiatu wielickiego nabywał nielegalnie podzespoły samochodowe (m.in. silniki samochodowe), a następnie pomagał w ich zbyciu.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają przedstawienia zarzutów kolejnym osobom w tej sprawie.

inf. i foto: Małopolska Policja

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje