piątek, 23 lutego 2024 06:43

Gdy policjant zobaczył go na ulicy, jego twarz wydała mu się dziwnie znajoma. Ruszył do akcji mimo urlopu

Autor Mirosław Haładyj
Gdy policjant zobaczył go na ulicy, jego twarz wydała mu się dziwnie znajoma. Ruszył do akcji mimo urlopu

Pracujący w Komisariacie VI policjant starszy sierżant Paweł Rogowski w czasie wolnym od pracy złapał osobę poszukiwaną 3 listami gończymi.

Na co dzień starszy sierżant Paweł Rogowski pełni służbę jako dzielnicowy Komisariatu Policji VI w Krakowie. Gdy 14 lutego przejeżdżał autem jedną z ulic w rejonie Złocienia, zauważył znajomo wyglądającego mężczyznę. Policjant przypomniał sobie, że to poszukiwany listem gończym mężczyzna.
St. sierż. Paweł Rogowski, mimo tego że miał dzień wolny, zatrzymał samochód i udał się za mężczyzną, aby uniemożliwić mu ucieczkę. Policjant w czasie wykonywania czynności zadzwonił do asp. Tomasza Mroza – również dzielnicowego z Komisariatu VI, pełniącego w tym czasie służbę, który w porozumieniu z oficerem dyżurnym, wspólnie z innym policjantem przybył na miejsce.

Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się być poszukiwany 3 listami gończymi, do odbycia łącznie ponad 1 roku kary pozbawienia wolności 22-latek. Dzięki czujności policjanta skazany trafił za kratki, gdzie odbędzie zasądzony wyrok.

-Asp. Tomasz Mróz i st. sierż. Paweł Rogowski to funkcjonariusze, którzy w swojej pracy wykazują się dużym zaangażowaniem i osiągają bardzo dobre wyniki, a tym samym mają realny wpływ na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w swoich rejonach służbowych. W ubiegłym roku, dzięki wzajemnej współpracy ujawnili 39 sprawców różnych rodzajów przestępstw, 70 osób poszukiwanych przez policję listami gończymi, a także ujawnili blisko 1300 wykroczeń, których sprawcy zostali ukarani mandatami bądź pouczeni. Wyniki, które osiągają są zasługą ich wieloletniego doświadczenia w służbie, dobrej intuicji, a przede wszystkim dobrego rozpoznania w obsługiwanych rejonach

-podsumowuje policja.

Inf.: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka