wtorek, 16 stycznia 2024 12:17

Gdy zmarł ich życie wywróciło się o 180 stopni. Przyjaciele założyli zbiórkę, aby pomóc

Autor Patryk Trzaska
Gdy zmarł ich życie wywróciło się o 180 stopni. Przyjaciele założyli zbiórkę, aby pomóc

Gdy zmarł pan Robert to jego rodzina momentalnie musiała zmierzyć się z ogromnymi problemami. Raty kredytu przerosły wdowę wraz z dziećmi. Bliscy rodziny ze Starego Sącza założyli zbiórkę, której celem jest pomoc rodzinie. "Musimy zawalczyć o Asię, Maję, Mikołajka - o ich przyszłość, bo niestety Robert już nie zdąży" - apelują inicjatorzy zbiórki.

Pan Robert Pajdzik pracował w jednym ze sklepów elektrycznych. Ci, którzy go znali wspominają, że zawsze starał się był pomocny i życzliwy dla innych. Chciał zarabiać pieniądze, aby spłacić kredyt na dom i dać bezpieczeństwo i stabilizację swoim bliskim. Jego przyjaciele zdecydowali się nawet założyć specjalną zrzutkę, aby pomóc mężczyźnie. Niestety, za sprawą smutnych okoliczności pan Robert zmarł, a problemy zostały.

Z racji tego, że raty kredytu przerosły wdowę wraz z dziećmi. Bliscy rodziny ze Starego Sącza założyli zbiórkę, której celem jest pomoc rodzinie. "Dla wielu z Nas, Mieszkańców Starego Sącza - chyba nie ma osoby, która nie poznała Naszego Roberta. Dla Nas : przyjaciół, bliskich a przede wszystkim wspaniałej żony Asi, 5-letnej Mai,2-letniego Mikusia dzień 11 stycznia pozostawi ogromny ból i smutek. Pustkę po stracie kogoś kto miał być zawsze blisko-utulić ,otrzeć łzy, patrzeć jak rosną beztrosko. Maja i Mikuś pytają kiedy przytulą się do ukochanego Taty...W morzu wielu gorzkich pytań, czy mogło być inaczej, czy mogliśmy zrobić coś aby zmienić bieg wydarzeń...pozostaje cisza ale nie głucha. Jest wołaniem o ratunek i to my dziś musimy uratować rodzinę Roberta przed utratą domu, w którym czują się bezpiecznie, domu gdzie wszystko miało być dobrze" – piszą inicjatorzy zbiórki.

W dalszej części apelu, przyjaciele piszą o sytuacji żony pana Roberta. "Asia nie ma siły ani odwagi prosić o pomoc, dlatego za jej zgodą prosimy ludzi wrażliwego serca, starosądecką społeczność, która nigdy nie pozostawia nikogo bez pomoc, o solidarność i wsparcie finansowe rodziny naszego zmarłego Przyjaciela. Musimy zawalczyć o Asię, Maję, Mikołajka - o ich przyszłość, bo niestety Robert już nie zdąży".

Obecnie na internetowym koncie zbiórki zebrano 139 092 zł z 420 000 zł.

Link do zbiórki - TUTAJ

fot.: zrzutka.pl

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka