piątek, 26 czerwca 2020 08:22

Gdzie szukać inspiracji wnętrz przy aranżacji wnętrz?

Autor Głos 24
Gdzie szukać inspiracji wnętrz przy aranżacji wnętrz?

Twoje mieszkanie wymaga odświeżenia? A może dopiero się urządzasz? W dzisiejszych czasach nie wystarczy pójść do najbliższego sklepu i wybrać dowolnych mebli z oferty. Korzystając z internetu, możesz urządzić swój dom znacznie ładniej i taniej.

Najprostszą metodą na stworzenie przytulnej przestrzeni jest skomponowanie własnej tablicy inspiracji. Może to być zakładka lub folder w komputerze, czy zbiór wydrukowanych fotografii. Nie wiesz, gdzie znaleźć pomysły na wystrój wnętrz? Poniżej znajdziesz kilka miejsc, w które naprawdę warto zajrzeć.

Grupy tematyczne na Facebooku to świetne źródło inspiracji, jeśli chodzi o urządzanie mieszkania.

Facebook to nie tylko miejsce na pochwalenie się drogimi wakacjami, czy ładnie skomponowanym posiłkiem. Siłą tego portalu są grupy. Dołączając do ludzi zainteresowanych szyciem, czy jogą możesz rozwinąć swoje umiejętności. Przy okazji zyskujesz pomoc we wszelkich trudnościach.

Wiele osób uwielbia pokazywać w grupach efekty własnej aranżacji wnętrz. Można również opublikować zdjęcia własnego mieszkania i poprosić o radę dotyczącą ewentualnych zmian. Niestety w takim wypadku trzeba się liczyć z krytyką, która nie zawsze wnosi cokolwiek do tematu.

Pinterest - pozycja obowiązkowa także przy profesjonalnej aranżacji.

Pinterest to prawdziwe królestwo pomysłów. Korzystają z niego zarówno użytkownicy prywatni, jak i projektanci wnętrz. Założenie konta na tym portalu to najprostsza metoda na zapoznanie się z różnorodnymi stylami wnętrzarskimi.

Wystarczy wpisać w tamtejszą wyszukiwarkę proste hasła, jak na przykład “salon styl skandynawski”, by zostać zarzuconym toną ciekawych propozycji. Portal oferuje także możliwość zapisania inspiracji wnętrz na własnych tablicach, dzięki czemu z łatwością wrócisz do nich później. Na podobnej zasadzie możesz skorzystać z Instagrama.

Nie masz konta na portalach społecznościowych? Szukaj inspiracji wnętrz w wyszukiwarce Google!

Nawet jeśli chcesz zachować anonimowość w sieci, możesz zobaczyć miliony zdjęć w popularnych wyszukiwarkach. Google znacznie ułatwia poszukiwanie inspiracji, udostępniając zakładkę grafika. Co ciekawe, po kliknięciu w konkretne zdjęcie dowiesz się, z jakiej strony pochodzi. Przy odrobinie szczęścia możesz nawet znaleźć w ten sposób znajdujące się na nim meble i akcesoria.

Sklepy z meblami mogą być inspiracją do ciekawej aranżacji.

Wiele sklepów meblowych oferuje katalogi, w których reklamują swoje produkty. Z łatwością zamówisz je do domu. W interesie sprzedawców leży pokazanie własnych mebli w ciekawym otoczeniu. Może się okazać, że stworzone na potrzeby aranżacji pomieszczenie skutecznie zainspiruje Cię do zmian.

Jeśli wolisz zobaczyć aranżacje na żywo, możesz podjechać do dużego salonu meblowego, takiego jak IKEA. W specjalnych boxach zaaranżowano tam całe mieszkania. Jest to świetna okazja, by wejść do środka i dowiedzieć się, jak czujesz się w danym stylu.

Możesz też postawić na klasykę. Pomysłów na urządzanie wnętrz poszukaj w kiosku.

Zerknij na półkę z czasopismami wnętrzarskimi. Ich wydawcy dokładają wszelkich starań, by prezentowane w artykułach domy były zróżnicowane, ładne i modne. Stawiając na takie inspiracje wnętrz, pamiętaj jednak, że Twój dom musi zaspokajać Twoje potrzeby. Nigdy nie decyduj się więc na dokładne kopiowanie pomysłów.

Ilość możliwości aranżacji przyprawia o zawroty głowy? Skonsultuj się z profesjonalnym architektem, który pomoże Ci sprecyzować Twoje oczekiwania i stworzy projekt specjalnie dla Ciebie.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje