poniedziałek, 10 lutego 2020 11:36

Gdzie w Krakowie szukać dobrych materaców i jaka jest ich cena?

Autor Artykuł sponsorowany
Gdzie w Krakowie szukać dobrych materaców i jaka jest ich cena?

Człowiek przesypia 1/3 swojego życia. To całkiem spory okres czasu, biorąc pod uwagę fakt, że długość ludzkiego życia systematycznie się wydłuża. Skoro spędzamy aż tak dużo czasu w łóżku, to powinniśmy porządnie dbać o jakość naszego snu, a także o to, na czym śpimy.

Skoro spędzamy aż tak dużo czasu w łóżku, to powinniśmy porządnie dbać o jakość naszego snu, a także o to, na czym śpimy. Wiele osób bagatelizuje to, na czym śpią, jednakże jest to dość poważny błąd, ponieważ jakość naszego snu ma realny wpływ na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia. Gdzie znaleźć w Krakowie dobry materac? Otóż możliwości są co najmniej dwie, dlatego warto rozważyć każdą opcję.

Stacjonarne sklepy w Krakowie

Stacjonarne sklepy z materacami w Krakowie, to doskonały początek wszystkich materacowych łowów. Zanim jednak udamy się do sklepu, warto jest wiedzieć jakie materace są obecnie na topie. Najpopularniejsze materace to:
• materace bonelowe,
• materace kieszeniowe,
• materace piankowe,
• materace z pianki termoelastycznej,
• materace kokosowe,
• materace lateksowe

Materace bonelowe i kieszeniowe, są rodzajami materaca sprężynowego. Bonelowy zbudowany jest z siatki utkanej ze sprężyn, które nazywane są bonelami. Materac kieszeniowy składa się z materiałowych kieszeni, w których zamontowane są sprężyny. Materace sprężynowe cechują się dużą elastycznością powierzchniową, co oznacza, że są w stanie bardzo dobrze rozłożyć na swojej powierzchni ciężar.

Materace z tworzyw sztucznych, takich jak pianka poliuretanowa, są bardzo lekkie, elastyczne i plastyczne. Materac z pianki termoelastycznej nazywany jest także materacem memory, ponieważ ten rodzaj pianki idealnie dopasowuje się do krzywizn ludzkiego ciała. Jest szczególnie mocno polecany osobom cierpiącym na bóle kostno-stawowe. Materac kokosowy i lateksowy, to doskonały materac dla alergików, ponieważ wkład z włókna kokosowego i lateksu jest antyalergiczny. Na szczególną uwagę zasługują materace od firmy Hilding, które cechują się doskonałą jakością i trwałością.

Cena komfortowego wypoczynku i relaksującego snu


Amplituda cen materaców jest bardzo szeroka. Wszystko zależy od rodzaju i firmy. Materac z tworzyw sztucznych są zazwyczaj tańsze, ponieważ pianka poliuretanowa jest dość tanim materiałem. Jednakże specjalistyczne materace, takie jak materac termoelastyczny, są już cenowo zbliżone do sprężynowych. Materace sprężynowe są jednymi z droższych materacy. Oczywiście wszystko zależy od tego jaką firmę wybierzemy, lecz nie powinniśmy wybierać najtańszych opcji. Inwestycja w materac, to tak naprawdę inwestycja w nasze zdrowie i dobry sen. Wybór tańszego zamiennika, być może jest na pierwszy moment kuszące, lecz ten wybór dość szybko odbij się na naszym zdrowiu. Z tego powody warto jest zainwestować w droższy materac, niż wydać mniej i cierpieć. Świetnym przykładem doskonałej jakości i atrakcyjnej ceny, są materace Hilding. Ich trwałość zapewnia komfortowe użytkowanie przez długie lata.

Podsumowując, nie warto jest oszczędzać na materacu, ponieważ będzie on w użyciu każdej nocy. Zły materac, to zły sen i pogarszające się zdrowie, dlatego kupujmy materace najwyższej jakości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat materaców, koniecznie odwiedź stronę sennamaterace.pl

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje