wtorek, 2 czerwca 2020 11:56

Girlandy ogrodowe – spraw by Twój ogród rozbłysnął

Autor Artykuł sponsorowany
Girlandy ogrodowe – spraw by Twój ogród rozbłysnął

Oświetlenie ogrodu jest jedną z jego ważniejszych dekoracji w porze letniej. Nie tylko zwiększa komfort przebywania na zewnątrz, ale też znacznie poprawia walory estetyczne miejsca. Odpowiednio dobrane girlandy ogrodowe sprawią, że ogród zamieni się w romantyczną przestrzeń, która po zmroku nie będzie straszyć, a wręcz przeciwnie – zachęcać do odpoczynku. Uzyskanie tego efektu jest możliwe, chociażby poprzez zastosowanie girland ogrodowych. Czym one są i jak zaaranżować z ich pomocą ogród?

Girlandy ogrodowe – czym są i dlaczego warto je wybrać?

Girlandy ogrodowe to rodzaj oświetlenia składający się z wielu małych lampek. Ich niepowtarzalny design pozwala stworzyć ciepły, przyjemny klimat w ogrodzie, nawet w najchłodniejsze dni. Wśród innego rodzaju lamp wyróżniają się rozpraszaniem światła na sporą przestrzeń. Co więcej, delikatne rozświetlenie otoczenia sprawia też, że nie rażą w oczy. Wspomniane cechy czynią je idealnym rozwiązaniem do rozwieszenia nad stołem. Przy ich pomocy można też uzupełnić wszelkiego rodzaju półotwarte przestrzenie, takie jak balkony. Wybierając girlandy ogrodowe warto zaznaczyć również, że nie jest to inwestycja wymagająca dużego nakładu finansowego. Wiele sklepów internetowych, takich jak ELED.pl oferuje ich szeroki wybór w przystępnej cenie. Warto dodać, że modele te są wykonane z wykorzystaniem technologii LED, która nie tylko zwiększa żywotność oświetlenia, ale też pobiera niewiele prądu.

Jak wybrać właściwą girlandę ogrodową?

Wybór girlandy ogrodowej nie jest łatwy z kilku względów. Oferowane przez producentów są dostępne w wielu wariantach, różniących się między sobą nie tylko designem, ale też rodzajem zasilania. Największą popularnością cieszą się modele wyposażone w żarówki dekoracyjne, swoim wyglądem przypominające tradycyjne żarówki wolframowe. Co istotne, są one dostępne w wersji bezbarwnej, jak i kolorowej, dzięki czemu ogród może nabrać wielu barw.

W przypadku dostępnych rodzajów zasilania największą popularnością cieszą się girlandy wykorzystujące technologię LED, aczkolwiek na rynku można znaleźć też wersje zasilane energią słoneczną czy też bateriami. Modele zasilane energią z sieci zapewniają działanie w każdej sytuacji, czego nie można powiedzieć o tych zasilanych baterią czy energią słoneczną. Brak słońca, czy też rozładowana bateria uniemożliwią spędzenie miłego wieczoru w przyjemnej atmosferze.

Zaznaczamy, że girlandy ogrodowe muszą wyróżniać się odpowiednim poziomem szczelności przewodów, które zapewnią bezpieczne ich użytkowanie, nawet podczas kontaktu z wodą.

Gdzie można zawiesić girlandę?

Jak sama nazwa wskazuje, girlandy ogrodowe najczęściej są wieszane w ogrodzie, ale sprawdzą się też świetnie poza sezonem letnim. W zależności od terenu posesji można je rozwiesić między gałęziami drzew, czy też wkomponować w pergole kwiatów. Osobom sceptycznie nastawionym do upiększania ogrodu zimą proponujemy przeniesienie ich na ten czas do domu. W każdym wnętrzu sprawdzą się świetnie jako dekoracja półek czy też poręczy na schodach. Można je również umieścić w sypialni i w kilka chwil stworzyć ciepły i romantyczny klimat. Z kolei w pokoju dziecięcym zdecydowanie ułatwią zasypianie, ale też sprawią, że po przebudzeniu w nocy maluch nie będzie bał się ciemności.

Szeroka oferta girland ogrodowych dostępna w sklepie ELED.pl >>

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje