wtorek, 19 marzec 2019 14:53

Sukces Natalii Waliczek z Chełmka

Napisała

15.03.br. w Małopolskim Oddziale Okręgowym PCK odbył się etap okręgowy XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. 17. uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów walczyło o tytuł laureatów.

II miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zajęła uczennica 3 klasy gimnazjum w Samorządowym Zespole Szkół w Bobrku Natalia Waliczek. Natalia reprezentowała w Krakowie szkołę oraz cały powiat oświęcimski podczas etapu okręgowego Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Olimpiada jest konkursem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble: szkolny, rejonowy, okręgowy (wojewódzki) i centralny, czyli finał.
Etap okręgowy składał się z testu konkursowego, w którym uczestnicy musieli wykazać się bogatą wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, a także z przeprowadzonej wcześniej wśród społeczności szkolnej i udokumentowanej akcji prozdrowotnej.

Tegoroczna akcja przygotowana pod hasłem „Czy to zima, czy to lato chciej pomagać tym zwierzakom” nakierowana była na pomoc zwierzętom. W szkole odbyły się m.in.: zbiórka darów dla schroniska dla bezdomnych zwierząt, zbiórka kasztanów i żołędzi, warsztaty z budowania recyklingowych karmników i prawidłowego dokarmiania ptaków pozostających na zimę w Polsce oraz międzyklasowy konkurs wiedzy o zwierzętach zamieszkujących lasy, wizyta w leśniczówce, a także odwiedziny leśniczych w szkole.

Info/Foto: UM Chełmek/źródło: SZS w Bobrku

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.