piątek, 10 maja 2024 10:59

"Oda do radości" na Rynku w Myślenicach. Piękne wydarzenie

Autor Katarzyna Domagała
"Oda do radości" na Rynku w Myślenicach. Piękne wydarzenie

1 maja 2004 roku Polska, razem z Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, Cyprem, Węgrami, ze Słowacją i Słowenią wstąpiła do Unii Europejskiej. Dla uczczenia 20-tej rocznicy tego wydarzenia w piątek 10 maja na rynku w Myślenicach zaśpiewano "Odę do radości" Ludwiga van Beethovena , czyli hymn Unii Europejskiej.

Happening odbył się pod hasłem "Świętuj z nami 20 lat Myślenic w Unii Europejskiej", a wzięli w nim udział: chórzyści Reprezentacyjnego ZPiT "Ziemia Myślenicka", przedszkolaki z miejskich przedszkoli, seniorzy zrzeszeni w Klubie Senior+ oraz zastępca burmistrza Myślenic Mateusz Suder, radny powiatu myślenickiego Robert Pitala i Małgorzata Aleksandrowicz, dyrektor Centrum Usług Społecznych.

Fot.: Gmina i Miasto Myślenice

Głównym punktem było uroczyste odśpiewanie "Ody do radości", do której muzykę skomponował Ludwig van Beethoven, a słowa której to poemat Fryderyka Schillera pod takim właśnie tytułem "Oda do radości". Wydarzenie miało również charakter edukacyjny, bo można się było dowiedzieć co nieco o hymnie, ale też o symbolice dwunastu gwiazd na fladze UE.

Fot.: Gmina i Miasto Myślenice
Fot.: Gmina i Miasto Myślenice

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka