środa, 1 maja 2024 07:50

Prowadząc, schylił się. Chwila nieuwagi doprowadziła do dramatu

Autor Katarzyna Jamróz
Prowadząc, schylił się. Chwila nieuwagi doprowadziła do dramatu

W poniedziałek (29 kwietnia) w Oświęcimiu kierowca samochodu osobowego potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych młodą kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (29 kwietnia) około godziny 13:35. Służby ratunkowe interweniowały w Oświęcimiu na ulicy Olszewskiego, gdzie kierowca samochodu osobowego potrącił 29-latkę.

Policja apeluje do kierowców

W wyniku zdarzenia kobieta doznała ogólnych potłuczeń. Pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego została przetransportowana do szpitala na badania. Kierowca, podczas rozmowy z funkcjonariuszami, przyznał, że w chwili, gdy zbliżał się do przejścia dla pieszych, zwolnił, ponieważ próbował podnieść z podłogi butelkę z wodą. Nie zauważył pieszej, która wówczas wchodziła na przejście. Z kolei 29-latka, widząc, że samochód zmniejszył prędkość, była przekonana, że kierowca się zatrzyma, aby umożliwić jej przejście przez ulicę.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, aby zachowali koncentrację i uwagę podczas prowadzenia samochodu. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.

Fot. Ilustracyjne/Policja

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka