piątek, 10 maja 2024 14:00

Legendarna sztuka znika z Teatru Groteska. Ostatnia okazja, aby zobaczyć ją na żywo

Autor Patryk Trzaska
Legendarna sztuka znika z Teatru Groteska. Ostatnia okazja, aby zobaczyć ją na żywo

Przez lata wypełniała całą publiczność widzami w różnym wieku oraz została nagrodzona wieloma prestiżowymi nagrodami. Teraz jednak przyszedł czas, aby powiedzieć koniec. „Czerwony  Kapturek” znika ze sceny Teatru Groteska. Wiemy, kiedy odbędzie się ostatni pokaz na żywo sztuki.

Powiedzieć, że „Czerwony  Kapturek” odrywany na scenie krakowskiego Teatru Groteska to sztuka, która zapisała się na stałe w pamięci mieszkańców, to nic nie powiedzieć. Przez 21 lat sztuka kierowana głównie do najmłodszych bawiła widzów niezależnie od ich wieku. Proponowana przez Groteskę wersja tej popularnej historii, bogatą w niezwykle kolorowy oraz wesoły, żywiołowy i rozśpiewany klimat niemal zawsze ściągał komplet publiczności.  

Teatr podjął jednak decyzję o pożegnaniu z tym ponadczasowym tytułem. – Pozwoliliśmy sobie na mały żart sceniczny i stworzyliśmy musicalową  wersję tej ogólnie znanej bajki  – Kapturek rozśpiewany i roztańczony.  Mam nadzieję, że to jest to, co wprawi was w doskonały nastrój. My  bawiliśmy się świetnie, układając kolejne piosenki i  zmieniając prastarą opowieść we współczesny musical. Liczymy, że ta atmosfera żartu i zabawy udzieli się także wam i wyjdziecie z teatru uśmiechnięci i szczęśliwi. Bawcie się więc dobrze i niech dobry humor  nie opuszcza was nawet na maleńką chwilę  - tak przy okazji premiery zwracał się do młodej widowni reżyser spektaklu – Waldemar Wolański.

Kiedy ostatni pokaz?

Przypomnijmy, „Czerwony Kapturek” zdobył Złotą Maskę 2004 za Najlepszy Spektakl dla  Dzieci i Młodzieży (nagroda publiczności – czytelników „Dziennika  Polskiego” oraz słuchaczy RMF Classic) oraz Srebrnego Krasnala na I  Festiwalu Klasyki Bajkowej „O Złotego Krasnala” (Tarnów  2007). Teraz przed widzami ostatnia szansa, by spotkać Kapturka w Grotesce. Pożegnalne spektakle Teatr gra w terminach: 11 maja (sobota)  - godz. 11:00. 13:30, 16:00, 12 maja (niedziela)  - godz. 11:00 i 13:30 oraz 15 maja (środa) - godz. 18:00.

Foto: K.Wójcik/ Teatr Groteska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka