wtorek, 19 marzec 2019 14:55

Oświęcim: wystawa fotograficzna Krzysztofa Kocierza

Napisała

Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu zaprasza na najbliższy piątek 22 marca o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Krzysztofa Kocierza pt. „Życie na szlaku - Serduchem malowane”. Wystawę będzie można oglądać w Galerii Przechodniej do 13 kwietnia br.

Krzysztof Kocierz urodził się w Żywcu, a całe swoje dzieciństwo spedził w malowniczej, beskidzkiej miejscowości Rycerka Górna. Obecnie mieszka w Chełmku. Fotografia to jego hobby, w którą jest mocno zaangażowany. Swoje zainteresowania rozwija również przez udział w różnego rodzaju kursach, szkoleniach, jak i przez pracę               w plenerze, oraz profesionalnym studio. Ukończył kurs fotografii dla zaawansowanych w Związku Polskich Artystów Fotografików w Katowicach pod okiem Antoniego Kreisa. Jest wyróżniany przez wiele grup fotograficznych. 

Krzysztof Kocierz o swojej pasji: - ,, Życie na szlaku - Serduchem Malowane", to kontynuacja mojej pasji, jaką są góry i fotografia. Te dwa spójne elementy: moje hobby i wyładowany  sprzętem ciężki plecak,  są wypadową otrzymanej fotografii.  Ale jak w każdej najlepiej przygotowanej zupie, potrzeba jeszcze szczyptę przypraw. Emocje które temu wszystkiemu towarzyszą, próbuję złapać i zatrzymać w obiektywie. Pogoń za nimi,  to nieraz wyścig z czasem, pogodą i samym sobą. W rezultacie łapiąc obraz, zapisujemy go i dzielimy się nim z odbiorcą. Emocje, uczucia nadal nie ustają. To chyba najpiękniejsze, co jeden człowiek może przekazać drugiemu. Słowa Petera  Adamsa:,,W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie o głębię ostrości.", są dla mnie motorem w codziennym działaniu.  

Info/Foto: MBP w Oświęcimiu                                            

 

 

 

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.