piątek, 07 czerwiec 2019 13:56

Skawina: Przyjdź na protest, bo powietrze nie zna granic

Napisał

W niedzielę 9 czerwca, o godzinie 14:00 na Błonia Skawińskich rozpoczyna się protest przeciwko uciążliwej działalności zakładu Valeo, organizowany przez Skawiński Alarm Smogowy.

W niedzielę mieszkańcy miasta zbiorą się na Błoniach Skawińskich, a następnie wyjdą na ulice. Mają już dość smrodu, który nie daje im normalnie funkcjonować.

– Skawina wychodzi na ulice, by zatrzymać nieznośny fetor, który spowija nasze miasto i okolice. Chcemy swobodnie oddychać! – podał Skawiński Alarm Smogowy.

W maju skawińscy radni, na wniosek burmistrza, zgodzili się, by rozszerzyć specjalną strefę ekonomiczną dla firmy Valeo. Zakład chce tam stworzyć trzy nowe hale montażowe. Mieszkańcy obawiają się jednak – i to nie bezpodstawnie – że zwiększenie produkcji w zakładzie Valeo oznacza też nasilenie fetoru. Po ich stronie stanął Polski Alarm Smogowy.

- Nieważne czy mieszkasz w Krakowie czy Skawinie. Przyjdź na protest, bo powietrze nie zna granic! – namawiają aktywiści Skawińskiego Alarmu Smogowego.

Udział w proteście zapowiedzieli mieszkańcy i aktywiści nawet z odległych miast Polski.

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.