piątek, 23 maja 2025 05:48, aktualizacja 10 godzin temu

Polak ścigany w całym kraju zatrzymany na lotnisku w Krakowie. Chciał uciec za granicę

Autor Norbert Kwiatkowski
Polak ścigany w całym kraju zatrzymany na lotnisku w Krakowie. Chciał uciec za granicę

W czwartek (22 maja), funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Krakowie-Balicach zatrzymali na lotnisku obywatela Polski, który był poszukiwany przez kilka prokuratur i sąd we Wrocławiu. 27-letni mieszkaniec Warszawy próbował odlecieć do Irlandii. Został ujęty tuż przed wylotem.

Podczas rutynowej kontroli granicznej okazało się, że mężczyzna figuruje w krajowym systemie poszukiwań. Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków wydał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego celem odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież.

To jednak nie koniec jego problemów z wymiarem sprawiedliwości. 27-latek był również poszukiwany przez cztery różne prokuratury: w Oleśnicy, Opolu oraz we Wrocławiu (Stare Miasto i Fabryczna).

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich i osadzony w Areszcie Śledczym w Krakowie.

Foto: Karpacka Oddział SG

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka