poniedziałek, 28 lutego 2022 10:05

Gmina Dębno pomaga mieszkańcom Ukrainy

Autor Katarzyna Jamróz
Gmina Dębno pomaga mieszkańcom Ukrainy

Z inicjatywy Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego i strażaków OSP w Dębnie, odbyła się zbiórka niezbędnych artykułów dla mieszkańców objętej wojną Ukrainy.

Podczas akcji zbierano żywność, artykuły opatrunkowe, artykuły higieniczne, sprzęt elektroniczny, kołdry śpiwory, zabawki i wiele innych. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, udało się uzbierać materiały, które wypełniły po brzegi aż trzy busy i samochód osobowy.

Następnie około godziny 20:00 strażacy OSP KSRG Dębno wraz z kapelanem Ochotniczych Straży Pożarnych i PSP ks. Grzegorzem Sroką, dotarli do Krościenka, gdzie nastąpiło przekazanie wszystkich darów zebranych przez mieszkańców Gminy Dębno i nie tylko.

– Cieszy mnie fakt, że w obliczu tak wielkiej tragedii naszych sąsiadów z Ukrainy nie byliśmy obojętni. Mieszkańcy Gminy Dębno potrafią się zjednoczyć i wspólnie pomagać ludziom w potrzebie. Brakuje mi słów żeby podziękować i wyrazić wdzięczność za tak wielkie serca, dzięki którym uzbieraliśmy ogrom darów dla uchodźców z Ukrainy

–podkreślił Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Inf./Fot.: UG Dębno

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje