środa, 6 listopada 2019 21:03

Gmina Oświęcim: Tygodnie problemów i niepewności. Czy teraz zdążą?

Autor Anna Piątkowska-Borek
Gmina Oświęcim: Tygodnie problemów i niepewności. Czy teraz zdążą?

Pokłosie „zaginięcia” Michała K. ze Spytkowic, właściciela firmy PROTE, która miała wykonać drogę odbarczającą w Brzezince (powiat oświęcimski).

Po „zaginięciu” końcem września właściciela firmy budującej drogę odbarczającą w Brzezince, gmina Oświęcim stanęła przed koniecznością błyskawicznego znalezienia nowego wykonawcy, który w ekspresowym tempie dokończy zadanie.

– Po tygodniach trudności i niepewności wczoraj [5 listopada – przyp. red.] podpisaliśmy umowę na dokończenie drogi i oddaliśmy plac budowy firmie, która dla nas zrealizuje tę inwestycję – informuje Mirosław Smolarek, Wójt Gminy Oświęcim.

Zadanie podzielono na dwa etapy.

– Chcemy, by w grudniu droga odbarczająca była przejezdna – przede wszystkim chodzi o skrzyżowania z ulicą Jakubowskiego i Męczeństwa Narodów. Musimy także dokończyć odwodnienie i brakujące fragmenty nawierzchni. To ułatwi zapewnienie bezpieczeństwa w czasie obchodów 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau – tłumaczy wójt Mirosław Smolarek.

Na przyszły rok planowane jest dokończenie ścieżki rowerowej i chodników oraz wykonanie zieleńców.

A tymczasem…

39-letni przedsiębiorca – Michał K. – który zaginął 26 września tego roku, kilka dni temu został odnaleziony cały i zdrowy... za granicą. Sprawę prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Więcej w artykule: Wszyscy szukali przedsiębiorcy ze Spytkowic. A on...

Oświęcim - najnowsze informacje