sobota, 14 października 2023 06:17

GOPR z nową siedzibę na Jaworzynie

Autor Patryk Trzaska
GOPR z nową siedzibę na Jaworzynie

Krynicka Grupa GOPR ma nową siedzibę na szczycie Jaworzyny Krynickiej. w czwartek odbyło się jej oficjalne otwarcie, w którym wziął udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, starosta powiatu Unna Mario Löhr, Mike-Sebastian Janke – Kreisdirektor – dyrektor Urzędu i Skarbnik oraz Matthäus Fons - zastępca dyrektora Wydziału Prawnego i Zaopatrzenia.

– To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Sądecczyzny uprawiających różne formy turystki górskiej oraz narciarzy, którzy tak licznie odwiedzają nasz region – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Jako samorządowcy co roku wspieramy finansowo GOPR i inne służby dbające o bezpieczeństwo na Sądecczyźnie. Gratuluję nowej siedziby!

Nowa stacja terenowa powstała w miejscu starej, w której od dawna nikt nie dyżurował – nie pozwalał na to stan techniczny budynku. W ostatnich latach ratownicy dojeżdżali więc ze stacji centralnej w Krynicy-Zdroju. W ubiegłym roku pozyskali dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na rekonstrukcję budynku. W nowym budynku znalazło się małe ambulatorium, gdzie ratownik może udzielić pierwszej pomocy medycznej oraz pokoje, łazienka i aneks kuchenny.

Fot. Maria Olszowska

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka