środa, 19 czerwca 2024 12:32

Gorączka piłkarska udziela się również... zwierzętom. Poznaliśmy następcę Lewandowskiego? [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Gorączka piłkarska udziela się również... zwierzętom. Poznaliśmy następcę Lewandowskiego? [WIDEO]

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które rozgrywane są na niemieckich boiskach, trwają w najlepsze. Gwiazdy futbolu walczą o upragnione trofeum, a młodzi kibice - i nie tylko - starają się naśladować ich zagrania. Okazuje się bowiem, że futbolowe szaleństwo ogarnęło również świat... zwierząt.

Co prawda, nie udało nam się ustalić inicjałów tego zawodnika, ale skauci Michała Probierza już z pewnością nad tym pracują. Zwinność, prowadzenie piłki, w końcu znakomita równowaga - tu zgadza się wszystko, dlatego pozostaje nam tylko napisać... kawał z niego "dzika" (i to dosłownie).

Nagranie pochodzi z Facebookowego profiilu Fotopułapki - Trail Cameras, a jego autorem jest użytkownik o nazwie "scandal182" (tiktok):

Piłkarska gorączka udziela się każdemu 🐗 ⚽️ 🎥 scandal182 (tiktok)

Opublikowany przez Fotopułapki - Trail Cameras Wtorek, 18 czerwca 2024

Pieskie granie

Zwierzęta lubiące sport to właściwie żadna nowość. Tyczy się to zwłaszcza psów, które mają naturalne predyspozycje oraz inteligencję umożliwiającą odpowiednią dedukcję zasad konkretnej dyscypliny. W końcu, kto z nas nie rzucił kiedyś czworonogowi piłki, by ją przyniósł...

Dla wielu psiaków piłka jest ulubioną zabawką i to niezależnie od rozmiaru. Naukowcy udowodnili, że dzieje się tak, ponieważ czworonogom ten przedmiot kojarzy się z czymś przyjemnym (aktywnością fizyczną) i generuje w nich odpowiednią motywację do działania. Inny argument kryje się w ich historii, ponieważ są naturalnymi potomkami drapieżnych psów, dla których polowanie było naturalną koleją rzeczy. Goniąc za piłką może się w nich odzywać ten sam instynkt, co podczas pogoni za ofiarą, a następnie przyniesieniem jej do stada.

O tym, jak niesamowite zdolności posiadają czworonogi, możemy przekonać się na poniższym nagraniu:

Na sam koniec warto zadać najważniejsze pytanie. Skąd u dzika, dla którego las jest naturalnym środowiskiem, pojawiła się chęć grania w piłkę? Tutaj odpowiedzi należy szukać w ich wysokiej inteligencji. Mądremu do głowy mogą przyjść, naprawdę różne pomysły...:)

Foto: zrzut ekranu/Fotopułapki - Trail Cameras

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka