wtorek, 2 czerwca 2020 11:30

Gry komputerowe i na konsolę – sposób na nudę

Autor Głos 24
Gry komputerowe i na konsolę – sposób na nudę

Gry komputerowe i na konsolę to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Pasjonaci potrafią spędzić nad grami kilka godzin dziennie, tworzą grupy miłośników danej gry, razem grają i zdobywają kolejne punkty/nagrody/łupy. Rozgrywają turnieje i maratony danej gry. Co roku wychodzą nowe gry, a do gier obecnych na rynku dodawane są nowe funkcje i poprawiana jest ich jakość, np.: grafika. Są gry przeznaczone dla najmłodszych z walorami edukacyjnymi oraz dla dorosłych użytkowników.

Piłka nożna popularna nie tylko w realu

Piłka nożna to ukochany sport w Polsce. Wyzwala mnóstwo emocji, ma tysiące fanów. Jest to najpopularniejszy sport pod względem ilości osób, które trenują profesjonalnie i amatorsko. Grają dzieci i dorośli. Najlepsza infrastruktura sportowa, najwięcej obiektów, nawet w małych miejscowościach popularyzują ten sport. Nic dziwnego, że jest mnóstwo gadżetów o tej tematyce, a gry komputerowe i na konsolę o tematyce piłkarskiej biją rekordy popularności. Piłkarska gra komputerowa scala rodzinę, ponieważ dzieci grają z rodzicami, co tworzy tak potrzebne więzi rodzinne. Najpopularniejszą grą komputerową i na konsolę o tematyce piłkarskiej jest FIFA, wydawana od wielu lat, gdzie graczami są komputerowe wersje faktycznych zawodników, które mają twarze znanych piłkarzy. Gra jest aktualizowana zgodnie ze zmieniającą się przynależnością piłkarzy do klubów. W grę można grać przez internet, jak instalując ją komputerze lub na konsoli. Wymagania sprzętowe opisane są w specyfikacji produktu. Znakomita grafika i niemal realistyczne postacie, doskonali komentatorzy i atmosfera meczu na stadionie, to bez wątpienia atuty tej gry. Wyciąga dzieci i dorosłych. Jest to gra przeznaczona zarówno dla miłośników piłki nożnej, jak i dla osób, które chcą odprężyć się po stresującym dniu i rozegrać mecz.

The Sims – unikat w branży gier

The Sims zna każdy miłośnik gier. Jest to seria, która ustaliła nowe zasady w tworzeniu gier. Powstały podobne gry, jednak żadna z nich nie dorównuje oryginałowi. Rozgrywkę w serii The Sims można podzielić na dwa podstawowe etapy – symulator życia oraz tryb konstruktora, gdzie budujemy domy, a następnie wykańczamy ich wnętrza. Pierwsza wersja gry ma już dwadzieścia lat. Liczba sprzedanych kopii tej gry liczy się w kilkunastu milionach. To rewelacyjna gra na komputer i konsolę, wręcz legenda. Ma swoich zagorzałych fanów, którzy kupują każdą wersję. Gra The Sims ma dotyczyć się w nieskończoność, co oczywiście wciąga graczy. Nie posiada zdefiniowanego celu, jaki gracz ma osiągnąć. Jego zadanie polega na organizowaniu czasu kierowanym przez niego wirtualnym postaciom- Simom. Gracz ma pomagać im w osiąganiu ich własnych celów rozwojowych. Jest kreatorem świata swoich bohaterów. Grający wydaje im polecania, co mają robić w danym czasie, np.: bawić się, czytać, biegać. Dzięki skryptom sztucznej inteligencji postacie posiadają wolną wolę i wykonują czynności w dowolnej kolejności. Simowie nie lubią się nudzić, potrzebują rozrywek. Jeżeli gracz im ich nie zapewnia, to obniża się pasek szczęścia (rozrywki) i bohaterowie chorują na depresję. The Sims to gra na komputer i konsolę, o której nie można zapomnieć – gracz zaprzyjaźnia się z postaciami i chce dawać im szczęście i rozrywkę.

gry na komputer i konsolę

Windows idealny do gier

Gry komputerowe i na konsolę mają swoje wymagania sprzętowe. Windows od lat jest liderem w oprogramowaniu i w swojej ofercie ma wersję, która idealnie sprawdzi się przy najnowszych grach. Dla graczy polecany jest Windows 10, który pomimo 5 lat obecności na rynku jest najpopularniejszym systemem, z którego korzystają gracze. Od tego czasu system jest regularnie aktualizowany przez Microsoft i wzbogacany o wsparcie dla najnowszych technologii (np. DirectX 12) oraz o najnowocześniejsze karty graficzne, spełniające wymogi określone przez producentów gier. Gracze mogą wybrać wersję Home lub droższą Professional. Z kolei systemy Windows 7 i Windows 8 są ciągle wspierane przez twórców gier. Oba systemy nadają się więc idealnie do nieco starszych gier oraz dla posiadaczy słabszych komputerów, którzy nie planują rozbudowy komputera pod kątem nowych gier. Trzeba zaznaczyć, że od stycznia 2020 roku Microsoft zrezygnował z kontynuowania wsparcia technicznego dla Windowsa 7. Nie ukazują się już dla niego żadne aktualizacje. To samo dotyczy sterowników kart graficznych zintegrowanych z płytą główną, np.: w laptopie. W przypadku Windows 8 wsparcie Microsoftu jest planowane do 2023 roku.

Gry komputerowe lub na konsolę od wielu lat są jednym z najchętniej kupowanych akcesoriów komputerowych. Tworzone są społeczności graczy i różnego rodzaju zawody. Różnorodna tematyka, piękna grafika i czysty dźwięk sprawiały, że gry komputerowe stały się popularniejsze niż planszówki. Tworzone są rankingi najpopularniejszych gier, wydawane są czasopisma dla graczy. W gry komputerowe lub na konsolę grają osoby w różnym wieku – od dzieci do seniorów i wszystkim granie sprawia przyjemność.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje