czwartek, 9 czerwca 2022 08:24

Grybów: Niecodzienna uprawa w zwyczajnej szklarni

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Grybów: Niecodzienna uprawa w zwyczajnej szklarni

W małej szklarni ukrytej w zaroślach nad brzegiem rzeki 21-latek uprawiał konopie indyjskie. Nie doczekał jednak zbiorów, bo policjanci z Grybowa byli szybsi – najpierw odkryli nielegalną uprawę, a następnie, po ustaleniu tożsamości „ogrodnika”, złożyli mu wizytę. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Kilka dni temu na terenie gminy Grybów w odległości kilkudziesięciu metrów od brzegu rzeki funkcjonariusze Komisariatu Policji w Grybowie natrafili na małą szklarnię – metalowa konstrukcja przykryta była folią, a wewnątrz, w doniczkach znajdowało się 9 sadzonek konopi indyjskich.

Po przeprowadzeniu oględzin miejsca uprawy i zabezpieczeniu nielegalnych roślin grybowscy policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia ich właściciela. W efekcie intensywnej pracy funkcjonariusze zatrzymali młodego mieszkańca gminy Grybów. 21-latek usłyszał od mundurowych zarzut uprawy konopi wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ponadto policjanci udowodnili mu również, że udzielał narkotyków innej osobie.

Z popełnionych przestępstw mężczyzna będzie się teraz tłumaczył przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Inf. i foto: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje