piątek, 29 marca 2019 12:03

Hotele przyjazne dzieciom – czego można się spodziewać?

Autor Manuel Langer
Hotele przyjazne dzieciom – czego można się spodziewać?

Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy, długie weekendy, a zaraz za nimi – wakacje. Na co należy zwrócić uwagę wybierając hotel na wyjazd i czego można oczekiwać?

Negatywne niespodzianki zapamiętujemy bardziej niż te pozytywne, dlatego też niektórych wyjazdów nie wspominamy najlepiej, jeśli jednak przygotujemy się odpowiednio to mamy szansę na sprawdzenie i uniknięcie wszystkiego, co w hotelu może pójść nie tak.

Oszacuj wydatki
Powiększająca się rodzina wpływa na finanse nie tylko w codziennym życiu, bardzo często nawet roczne dzieci podróżują odpłatnie i warto o tym pamiętać na każdym etapie planowania podróży. Jeśli jedziemy za granicę sprawdźmy, jakie opłaty mają nasze linie lotnicze, lecąc daleko zobaczmy, czy możemy liczyć na udogodnienia dla maluchów - na przykład łóżeczko. Hotele także różnie traktują kwestię odpłatności za dzieci, w niektórych za darmo przebywają tylko niemowlaki, w niektórych dziecko może być starsze, ale warunkiem jest spanie w łóżku z rodzicami. Sprawdźcie każdą możliwość uniknijcie negatywnego zaskoczenia. Zostając w Polsce warto pamiętać o tym, że w hotelach Novotel, które są w prawie wszystkich większych miastach nie płaci się za nocleg dzieci aż do 16 roku życia (w przypadku, gdy dzieci dzielą pokój z rodzicami), a na śniadania przysługuje 50% zniżka.

Spanie to nie problem
W większości hoteli na najmłodsze dzieci czekać będą specjalne łóżeczka, ale dowiedzcie się w trakcie rezerwacji, kiedy musicie zgłosić zapotrzebowanie na nie. Nie oczekujcie, że zespół hotelowy domyśli się, że go potrzebujecie. Czasem z dużą liczbą dzieci w danym terminie łóżeczka rozdysponowane są wiele dni wcześniej – zarezerwujcie je jak najwcześniej.

Sposób na niejadka
Rodzice dzieci, które nie szaleją za nowymi smakami nie mają łatwego życia, gdy przychodzi czas na jedzenie. Dlatego też warto sprawdzić, w jakiej formie przygotowywane są posiłki i czy nasze dziecko będzie mogło coś wybrać. Jeśli trafimy na szwedzki stół to łatwiej będzie skomponować dania, jeśli wybieramy z karty – warto zapytać o menu dla dzieci (dostępne w hotelach Novotel) lub o proste potrawy. Czasem szefowie kuchni starają się także urozmaicić potrawy i sposobem podania ich zachęcić dziecko do jedzenia.

Moc atrakcji
Wyjeżdżając odpocząć warto sprawdzić czy w naszym hotelu dziecko będzie miało zapewnione atrakcje, które pozwolą rodzicom na mniejsze ich animowanie podczas wakacji. Hotele organizują czas z dziećmi przez kilka godzin zajmują się animatorzy i mają specjalne strefy dla najmłodszych. W hotelu Novotel Kraków City West można skorzystać z kącika dla dzieci z zabawkami, grą na Xboxie, która uratuje sytuację podczas brzydkiej pogody, piłkarzyków oraz zabawek, które można wykorzystać na otaczających hotel terenach zielonych. Czas spędzić można też na zewnętrznym placu zabaw, wynająć rowery i pojechać na przejażdżkę po Błoniach. Podczas posiłków najmniejszych gości zabawia maskotka, która towarzyszy im też w ciągu pobytu na terenie hotelu. Energię wszyscy mogą spożytkować także na basenie, który zmęczy nawet najtwardszych zawodników.

Info/foto: mat. pras.

Turystyka - najnowsze informacje