sobota, 10 października 2020 15:13

Iga Świątek wygrała Roland Garros!

Autor Mirosław Haładyj

Polka w finale pokonała Amerykankę, Sofię Kenin 6:4, 6:1.

Dziewiętnastoletnia Iga Świątek w kapitalnym stylu wygrała finał French Open. Nastoletnia sportsmenka przeszła do historii: jako pierwsza polska tenisistka osobą z Polski z tytułem wielkoszlemowym w singlu.

Świątek doszła do finału Roland Garros. Co więcej Polka w drodze do finału nie przegrała nawet seta, a w 4. rundzie pokonała byłą mistrzynię turnieju, wiceliderkę rankingu Simonę Halep 6:1, 6:2. Ponadto Iga Świątek była najniżej sklasyfikowaną finalistą Roland Garros od 1977 roku. Zajmowała 54. miejsce na świecie.

Przystępując do finału nie była faworytką. To jej przeciwniczka, Amerykanka Sofia Kenin w opinii ekspertów powinna zwyciężyć. Kenin jest tegoroczną zwyciężczynią Australian Open i 6. tenisistka rankingu. Pojedynek był starciem dwóch przedstawicielek nowego pokolenia kobiecego tenisa: 19-latki z Raszyna i 21-latki urodzonej w Moskwie, a zamieszkałej na Florydzie.