wtorek, 8 marca 2022 11:10

Ile czasu trwa przeprawa promem Świnoujście - Ystad?

Autor Artykuł sponsorowany
Ile czasu trwa przeprawa promem Świnoujście - Ystad?

Dla wielu firm transportowych usługi przewozowe Cargo są jedyną opcją na szybkie dotarcie do Szwecji. Kluczowe okazuje się zorganizowanie sprawnego i bezpośredniego przewozu ładunku. Jak długo trwa podróż ze Świnoujścia do Ystad? Którego armatora wybrać? Dlaczego przeprawa promowa jest skutecznym sposobem transportu? Przeczytaj.

Jak długo trwa przeprawa ze Świnoujścia do Ystad?

Najczęściej przewóz ładunków Cargo z Polski do Szwecji trwa od 7 do 8 godzin. Czas trwania rejsu jest uzależniony od wyboru przewoźnika. Aktualnie na trasie Polska–Szwecja możliwe jest zdecydowanie się na jednego z 3 armatorów, którzy realizują rejsy Cargo. Zaliczają się do nich:

●         Polferries;

●         TT-Line;

●         Unity Line.

Polferries i Unity Line posiadają promy Świnoujście - Ystad, natomiast operator TT-Line kursuje między Świnoujściem a Trelleborg. Kluczowe dla wyboru najszybszego rejsu jest określenie miejsca docelowego ładunku, a także częstotliwości wyruszenia w rejs.

Jak często organizowane są przeprawy promowe do Szwecji?

W przypadku najpopularniejszych armatorów rejsy odbywają się każdego dnia. Najczęściej w terminach od niedzieli do piątku podróże organizowane są trzykrotnie lub czterokrotnie. W weekendy natomiast prom odpływa najczęściej 2 razy dziennie z Polski do Szwecji. Dzięki takiej częstotliwości łatwiej jest zaplanować skuteczną podróż z ładunkiem Cargo do Skandynawii. Oczywiście warto śledzić najnowsze informacje związane z promami i aktualne ceny. Jedną z takich możliwości można znaleźć na stronie promy24.com. Można tam znaleźć aktualne stawki za rejs promem z Polski do Szwecji.

Ile kosztuje przeprawa Cargo Świnoujścia do Ystad?

W jaki sposób określić koszt biletu przeprawy Cargo z Polski do Szwecji? Ma na to wpływ kilka czynników:

●         rodzaj i wymiary pojazdu, a zwłaszcza jego długość;

●         rodzaj towaru (ładunek niebezpieczny lub transport zwierząt);

●         liczba kierowców;

●         usługi dodatkowe (ilość posiłków, rodzaj kabiny sypialnej);

●         długość trasy (im dłuższa, tym wyższy dodatek paliwowy).

W przypadku rejsu Świnoujście–Ystad koszt biletu to około 1600-1700 zł netto. Oczywiście jest to uśredniona cena, a aktualne stawki zawsze można sprawdzić w wyszukiwarce biletów rejsów.

Transport ładunków promem jest niezwykle skutecznym sposobem na bezproblemową podróż. Kierując się z Polski do Skandynawii, firmy transportowe mogą wybrać spośród 3 sposobów na dostarczenie ładunku:

●         transport lotniczy;

●         transport kontenerowy;

●         przeprawa promowa.

Pierwszy z nich jest zdecydowanie najszybszym sposobem na dostarczenie ładunku w miejsce docelowe. Koszt przetransportowania takiego towaru jest zdecydowanie wyższy od innych metod dostawy. Ma swoje uzasadnienie tylko w przypadkach nagłych.

Innym sposobem jest transport kontenerowy. Odbywa się drogą morską, więc jego koszty są zbliżone przeprawą promową. Konieczne jest jednak zorganizowanie ładunku i rozładunku i umieszczenie go na pojeździe ciężarowym. Z tego powodu nieczęsto zdarza się, by firmy transportowe wybierały akurat ten sposób towarów.

Optymalnym rozwiązaniem jest więc zorganizowanie przeprawy promowej z Polski do Szwecji. Rejs trwa od 7 do 8 godzin. W tym czasie kierowca lub kierowcy mogą nabrać sił przed dalszą podróżą. Dzięki zoptymalizowaniu kosztów przeprawa promowa okazuje się najkorzystniejsza pod względem finansowym.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka