poniedziałek, 27 lutego 2023 07:47

Ile obecnie kosztuje postawienie pomnika na cmentarzu? Dlaczego cena zależy od wielu czynników?

Autor Artykuł sponsorowany
Ile obecnie kosztuje postawienie pomnika na cmentarzu? Dlaczego cena zależy od wielu czynników?

Śmierć bliskiej osoby to trudny czas dla wielu osób, które muszą się pożegnać z aktualnym życiem i powitać nowe, nie zawsze wyczekane życie. Niestety, śmierć otacza nas zewsząd, a do tego, bywa bardzo nagła i niezaplanowana. W tej trudnej sytuacji musimy stanąć przed organizacją pogrzebu, ale również wybrać właściwy dla nas pochówek. Jaki nagrobek wybrać, by móc wspominać bliską osobę z należytym jej szacunkiem? Sprawdź koniecznie, jeśli chcesz zamówić nagrobek o nowoczesnym charakterze.

Nagrobki różnią się między sobą nie tylko estetycznym wykonaniem, ale także konkretnym kształtem, jak również wielkością. Nowoczesne nagrobki są również przygotowywane z różnorodnych kamieni, a  dzięki dostępnym wzorom, każdy może wybrać taki, który będzie dla niego odpowiedni. Pomnik, pomnikowi nierówny, a to sprawia, że każdy staje przed wyzwaniem zamówienia nagrobka o indywidualnych preferencjach. A ile aktualnie kosztuje pomnik na cmentarzu? To zależy od zamówienia, jak również indywidualnych wymagań klienta.

Nagrobki nowoczesne, czym się charakteryzują?

Współcześnie wykonane nagrobki zaskakują formatem i oryginalnym wykończeniem. Nie zmienia to faktu, że wiele elementów charakterystycznych dla tego typu konstrukcji wciąż pozostaje bez zmian. Często decydujemy się na wykonanie pomnika z jednej płyty głównej oraz tablicy pamiątkowej. Niezmiennie, wiele zależy jednak od indywidualnych preferencji i upodobań zamawiającego.

Na pewno modne stało się jednak wykonanie pomnika z dwóch kontrastowych materiałów. Pomnik dwukolorowy np. szary i czarny to zgrabne i estetyczne połącznie nie tylko kolorystyczne, ale również praktyczne. Tak przygotowany pomnik świetnie komponuje się z estetycznym napisem ku czci zmarłej osoby, który będzie podkreślony inną subtelną barwą bądź wypukłymi literami.

Świetnym wyborem w zakresie nowoczesnej stylistyki nagrobkowej będą także pomniki z charakterystyczną tablicą poziomą, na której zostanie umieszczona sentencja i kilka słów o zmarłym. Taki pomnik zwraca na siebie uwagę skromnym, ale bardzo eleganckim wykonaniem.

Ile kosztuje pomnik na cmentarzu? To zależy od podstawowych czynników

Jeśli chcesz zamówić pomnik, ale nie wiesz, w jakim budżecie zostanie on przygotowany to koniecznie zwróć uwagę w cenniku odpowiedniej firmy na to:

  • ile kosztuje płyta pomnika pojedynczego, a ile dwuosobowego,
  • jaki jest koszt przygotowania dodatkowych elementów zdobienia pomnika, jak wazon, lampion, napis,
  • z jakiego kamienia można przygotować pomnik i który z nich jest najdroższy.

Jeśli zależy Ci na stosunkowo budżetowym wykonaniu nagrobka to koniecznie poproś o wycenę firmę zajmującą się jego wykonaniem. Z pewnością przygotuje dla Ciebie kalkulację w wybranych wariantach pomników, aby można było podjąć konkretną decyzję.

Nagrobki nowoczesne nie kosztują mało. Warto jednak zdecydować się na taki nagrobek, który przez lata będzie podkreślał nasze przywiązanie do zmarłego. Wybierz pomnik w wariancie, który będzie się charakteryzował elegancją i nieprzemijającą klasą.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje