piątek, 1 grudnia 2023 11:40

Intensywne opady śniegu w Krakowie. Ostrzeżenia IMGW

Autor Mateusz Łysik
Intensywne opady śniegu w Krakowie. Ostrzeżenia IMGW

Mieszkańcy Krakowa powinni przygotować się na nadchodzące intensywne opady śniegu. Zgodnie z najnowszym ostrzeżeniem meteorologicznym, w najbliższych dniach spodziewane są znaczące opady białego puchu, które mogą wpłynąć na codzienne funkcjonowanie miasta.

Ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez IMGW przewiduje, że opady śniegu mogą być na tyle intensywne, że spowodują utrudnienia w ruchu drogowym Mieszkańcy Krakowa powinni być przygotowani na trudności w poruszaniu się po mieście.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla Krakowa i północnych powiatów małopolski przed intensywnymi opadami śniegu, które mają nawiedzić nasz region. Ostrzeżenie to będzie obowiązywać przez całą sobotę, aż do niedzielnego poranka.

Ostrzeżenie dla całej Małopolski

Zgodnie z prognozami, w Krakowie spodziewane są opady śniegu, które mogą spowodować znaczny przyrost pokrywy śnieżnej, miejscami nawet o 30 do 40 cm, a lokalnie możliwe są opady do 45 cm. Najbardziej intensywne opady przewidywane są w ciągu dnia w sobotę. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska meteorologicznego określono na 80%.

W górach może spaść jeszcze więcej białego puchu. Ostrzeżenie 3 stopnia wydane są dla powiatów: myślenickiego, suskiego, nowotarskiego, podhalańskiego, limanowskiego i nowosądeckiego. Tam może pojawić się do 55cm pokrywy śnieżnej a w Tatrach nawet do 65 cm.

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka