wtorek, 11 lutego 2020 17:44

Iran kolejnym uczestnikiem XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Autor Tomasz Stępień
Iran kolejnym uczestnikiem XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Reprezentacja Polski, Argentyna oraz Iran. W tym momencie tak wygląda  lista uczestników najlepszego turnieju towarzyskiego na świecie, czyli  Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Jego XVIII już edycja odbędzie się  krakowskiej TAURON Arenie, w dniach 9-11 lipca.

Przypomnijmy,  że jeszcze w styczniu organizatorzy imprezy ogłosili pierwszego  zagranicznego uczestnika turnieju – reprezentację Argentyny. Dziś podali  do wiadomości, że obok drużyn trenerów Vitala Heynena i Marcelo  Mendeza, do Krakowa przyjadą także Irańczycy.

– Cały czas  pracujemy nad tym, by w tak wrażliwym momencie, czyli tuż przed startem  turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich, obsada Memoriału była  z jednej strony bardzo atrakcyjna dla kibiców, z drugiej jednak  korzystna dla przygotowującej się do igrzysk biało-czerwonej drużyny – mówi Cezary Mróz, wiceprezes zarządu Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Mamy  do ogłoszenia jeszcze jednego uczestnika, myślę że kibice już teraz  mogą spodziewać się tego, że będzie tak samo świetna zabawa, jak w  poprzednim roku.

Przypomnijmy, że w 2019 roku Memoriał  Wagnera był wielkim sukcesem organizacyjnym, a przede wszystkim świętem  najlepszych kibiców na świecie. Wszystkie bilety sprzedane, fantastyczny  poziom sportowy. XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to wielki sukces  i impreza, która zadziwiła siatkarski świat.

– Czternaście tysięcy widzów na meczu towarzyskim? To po prostu niesamowite, brawo Kraków! – nie mógł się nadziwić Aleksandar Okolić,  środkowy reprezentacji Serbii, który był pod ogromnym wrażeniem tego,  co zastał w TAURON Arenie Kraków. Wprawdzie Memoriał Wagnera  nieprzypadkowo nazywany jest najlepszym towarzyskim turniejem  siatkarskim świata, lecz wypełniona po brzegi krakowska hala robiła  wrażenie nie tylko na gościach z całego globu, lecz także gospodarzach.  Warto przypomnieć, że mecze Polaków w 2019 roku obejrzało łącznie ponad  43 tysiące widzów (w czwartek 13200, w piątek i w sobotę komplet, czyli  15006).

W tym momencie organizatorzy dopinają ostatnie szczegóły,  wkrótce zostaną podane informacje dotyczące startu sprzedaży biletów, a  wcześniej oczywiście podany zostanie czwarty, ostatni uczestnik  turnieju.

XVIII edycja Memoriału będzie w tym roku wyjątkowo  ważna. To nie tylko dla biało-czerwonych kluczowy sprawdzian przed  startem turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich, ruszającego  już 25 lipca 2020 roku w Tokio.

Sport - najnowsze informacje