poniedziałek, 28 lutego 2022 20:25

Jak dobrać materac piankowy?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak dobrać materac piankowy?

Wybór odpowiedniego materaca do spania ma ogromne znaczenie. Dobrze dobrany model wkładu pozwala nam się w pełni zregenerować po ciężkim dniu w pracy lub na uczelni. Niestety, nie każdy użytkownik wie, na jakie aspekty zwracać uwagę podczas kupna materaca do spania. To z kolei przekłada się na niską efektywność snu, poranne zmęczenie i dolegliwości bólowe. Jak więc wybrać odpowiedni materac do spania? Na jakie właściwości zwrócić uwagę?

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca jest tak istotny?

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów materacy do spania są modele piankowe, które można kupić na https://sembella.pl/produkty/materace/piankowe/. Urządzając sypialnię musimy pamiętać o tym, aby nie tylko meble i dodatki były starannie wybrane, ale także powinniśmy zwrócić uwagę na najistotniejszy element w tym pomieszczeniu - materac. Najczęściej kupowany on jest tylko pod względem rozmiaru, aby pasował do łóżka.

To oczywiście błąd, ponieważ to od niego zależy, czy następnego dnia obudzimy się wypoczęci. Dlatego też warto na chwilę odłożyć na bok dylematy dotyczące jakości i koloru pościeli, a w zamian za to skupić się na wkładzie do spania. Warto zdać sobie sprawę z tego, że śpimy średnio 8 godzin, czyli 1/3 naszego dnia. Nie ma w domu żadnego innego sprzętu, który byłby równie intensywnie eksploatowany.

Czym kierować się przy wyborze materaca do spania?

Wygoda snu na materacu piankowym to oczywiście podstawa, dlatego musi on przede wszystkim zapewniać wysoki komfort wypoczynku. Ale co to właściwie znaczy? Otóż powinien on nam zapewniać optymalne podparcie kręgosłupa, mięśni i stawów. Dzięki temu nasze ciało w naturalny sposób się rozluźni i w pełni zregeneruje. Przy wyborze materaca warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka innych istotnych aspektów, a więc na wagę użytkownika i pozycję snu. Nie bez znaczenia są również indywidualne preferencje.

Dobór materaca pod względem wagi

Im większa waga użytkownika materaca piankowego, tym lepsze podparcie ciała powinno się zapewnić. Osoby o dużej wadze nie mogą spać na zbyt miękkim materacu, ponieważ będą się w nim zapadać. Natomiast lekka osoba nie wyśpi się na twardym wkładzie. Dlatego też szukając odpowiedniego materaca do spania powinniśmy szczególną uwagę przykładać do tego, aby był on dopasowany do naszej wagi. Jest to najważniejsze kryterium, o które należy zadbać w pierwszej kolejności.

Dobór materaca w zależności od pozycji snu

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest pozycja snu. Mogłoby się wydawać, że nie ma ona najmniejszego znaczenia, ale zbagatelizowanie jej może prowadzić do nieodpowiedniego doboru materaca. Podczas snu na wznak sprawa jest prosta - wystarczy dobrać wkład do wagi użytkownika. Jeśli jednak lubimy spać na boku, to potrzebujemy materaca, który będzie optymalnie dopasowywać się do kształtu ciała, a w szczególności linii bioder. Jednocześnie też wkład musi gwarantować dobre podparcie kręgosłupa, który podczas snu powinien układać się w linie prostą.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje