poniedziałek, 14 grudnia 2020 14:09

Jak umeblować pokój dla dziecka?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak umeblować pokój dla dziecka?

Urządzanie pokoju dziecinnego to jedna z pierwszych rzeczy, jaka absorbuje młodych rodziców. Zazwyczaj, nim jeszcze maluch pojawi się na świecie, w domu pojawia się dziecięce łóżko i zasłonki ozdobione motywami z bajek. Mimo radości przygotowań na przybycie nowego członka rodziny, zakupy takie nastręczają sporo dylematów.

Trudno przewidzieć, jakie dziecko będzie mieć zainteresowania czy temperament i zawczasu dostosować wnętrze do jego potrzeb. Pewne jest to jedynie, że będą się one szybko zmieniać – już wkrótce łóżko dziecięce trzeba będzie zastąpić tapczanem, a w miejsce tapety w samochodziki nakleić „poważniejszą”. Czy zatem warto inwestować w sprzęty do dziecinnego pokoju? Jak najbardziej! Wychodząc naprzeciw rozterkom rodziców, producenci tworzą dziś meble dla dzieci, które „rosną” wraz z nimi!

Łóżko dziecięce na lata

Podstawowym wyposażeniem jest oczywiście dziecięce łóżko. Naturalnym wyborem wydaje się mebel z barierkami, które zabezpieczą pociechę przed upadkiem. Na rynku dostępne są jednak modele o długości nawet 140 cm, z regulowaną wysokością materaca i szczebelkami łatwymi do demontażu. Dzięki temu łóżko dziecięce można przebudować tak, by stało się tapczanikiem dla przedszkolaka.

Jeśli rodzice pragną sprawić noworodkowi kołyskę, to przy późniejszym zakupie dziecięcego łóżka mają szansę wybrać model, który posłuży ich pociesze nawet do czasu osiągnięcia dojrzałości. Obecnie produkuje się tapczany regulowane, które można rozsuwać w miarę wzrostu dziecka.

Praktyczna komoda z przewijakiem

Nic tak nie ułatwia życia młodym rodzicom, jak komoda na niemowlęce akcesoria wyposażona w przewijak. Obok łóżka dziecięcego to bodaj najpotrzebniejszy ze sprzętów w pokoju latorośli. Niestety, często już po dwóch latach taki mebel staje się całkowicie zbędny. Dlatego warto poszukać modelu z możliwością demontażu przewijaka. Komoda na pieluszki i dziecięce kosmetyki może stać się wówczas idealnym schowkiem na zabawki przedszkolaka.

Producenci mebli dla dzieci oferują dziś bardzo wiele tego typu rozwiązań. Nie tylko dziecięce łóżko może „rosnąć” wraz z właścicielem, ale też biurko, stolik czy krzesło. Decydując się na takie praktyczne wyposażenie pokoju dla dziecka, nie można zapominać o jego designie. Urocze wnętrze pokoju niemowlaka może okazać się nie do przyjęcia dla rezolutnego ośmiolatka.

Na co zwrócić uwagę przy wystroju wnętrza dziecinnego pokoju?

Chcąc uniknąć częstych, kosztownych zmian w dziecinnym pokoju, warto przypomnieć sobie własne doświadczenia z dzieciństwa. Na przykład zazdrość o szafkę z Myszką Miki, którą miała koleżanka. Albo – przeciwnie – uczucie zażenowania, z jakim w późniejszych latach przyjmowało się gości w pokoju z taką szafką. Potrzeby i upodobania dzieci zmieniają się bardzo szybko. Aby wychodzić im naprzeciw, najlepiej jest zaaranżować wnętrze dziecięcego pokoju z wykorzystaniem uniwersalnych sprzętów i neutralnych barw, dodając im charakteru za pomocą dodatków. Zamiast kupować dziewczynce różowe meble, lepiej białe wyposażyć w kolorowe uchwyty, które łatwo wymienić. Ściany w pokoju chłopca ożywić można obrazkami w ramkach, tym samym unikając w przyszłości zaklejania tapety w samochodziki.

https://www.klups.pl/types/lozka-dzieciece/

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje