wtorek, 8 marca 2022 13:14

Jak wybrać obrożę dla psa?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wybrać obrożę dla psa?

Posiadanie psa wiąże się z wieloma przyjemnościami, ale również i obowiązkami. Jednym z nich jest zapewnienie zwierzęciu odpowiednich warunków, a także rzeczy niezbędnych dla jego bezpieczeństwa. Obroża jest jednym z pierwszych produktów, o jakie musimy się zatroszczyć przygarniając zwierzaka. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Dlaczego wybór odpowiedniej obroży jest tak istotny? Jakie są najpopularniejsze rodzaje obroży dla psa i który z nich będzie najlepszy dla nas?

  1. Obroża dla psa - dlaczego należy ją kupić?
  2. Obroże dla małych i dużych psów - jaki rodzaj wybrać?
  3. Materiałowa, parciana czy skórzana obroża - najlepsze materiały
  4. Czerwone obroże dla psów i nie tylko - jaki kolor wybrać?
  5. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając obrożę dla psa?

Obroża dla psa - dlaczego należy ją kupić?

Obroża to ważny element wyposażenia "wyprawki" dla naszego zwierzaka. Dzięki niej możemy nie tylko korzystać ze smyczy, ale również mamy w razie potrzeby za co złapać, jeżeli chcemy skłonić naszego pupila do konkretnej czynności. Dodatkowo też możemy przypiąć do niej adresówkę z naszymi danymi. Niektóre rodzaje obroży dla psów małych i dużych mogą również pełnić funkcję uwidocznienia zwierzaka po zmroku, jeżeli są wykonane z jaskrawych, świecących lub odbijających światło materiałów.

Obroże dla małych i dużych psów - jaki rodzaj wybrać?

Obroża dla psa musi być przede wszystkim wygodna i nie utrudniać zwierzęciu funkcjonowania. Dzięki temu zwierzak nie będzie próbował jej za wszelką cenę ściągnąć, a sam produkt spełni swoje zadanie. W przypadku dużych psów powinniśmy wybrać wytrzymałość poza urocze dodatki czy wzorki - obroża musi przede wszystkim nie zerwać się przy pociągnięciu, a większe rasy potrafią mieć naprawę dużo siły, szczególnie gdy nasz pupil będzie z jakiegoś powodu podekscytowany. Warto również zwrócić uwagę na szerokość - dla małego psa nie potrzebujemy bardzo grubej obroży, podczas gdy większy czworonóg może jak najbardziej jej wymagać.

Materiałowa, parciana czy skórzana obroża - najlepsze materiały

Sam kształt obroży to nie wszystko. Jej wytrzymałość zależy również od tego, z jakiego materiału jest wykonana. Do najpopularniejszych opcji możemy zaliczyć między innymi:

  • obroże skórzane: skórzana obroża dla psa to najbardziej klasyczny wybór. Sprawdzi się praktycznie dla każdego pupila, wystarczy że dobierzemy odpowiedni fason;
  • obroże materiałowe: delikatniejsze i bardziej kolorowe od skóry, dedykowane raczej psom niewielkich ras;
  • obroże parciane: wykonane z materiału o charakterystycznym wzorze, dobra opcja dla małych i średnich zwierzaków;
  • obroże świecące w półmroku: idealny wybór jeżeli lubimy długie spacery na wieczór lub gdy nasz pies lubi eksplorować okolicę podczas spaceru. Dzięki intensywnej barwie obroży nie zgubimy zwierzęcia z oczu;
  • obroże pokryte PCW: ten typ obroży jest powleczony warstwą PCW, co czyni ją bardziej odporną na zabrudzenia. Dedykowany dla zwierzaków, które często kąpią się w wodzie czy tarzają.

Czerwone obroże dla psów i nie tylko - jaki kolor wybrać?

Gdy już zdecydujemy się na krój i sposób wykonania obroży, kolejnym elementem jest zwykle kolor oraz wzorek, jeżeli występuje. Częstym wyborem są obroże czarne oraz czerwone - te pierwsze ze względu na pragmatyzm, te drugie przez wzgląd na ładne prezentowanie się na praktycznie każdym typie sierści. Jeżeli obróżka dla naszego zwierzaka ma stanowić również element dekoracyjny, możemy rozważyć zakup produktu ozdobionego kamyczkami lub z wyszytym wzorkiem. Warto wybierać kolory, które pies jest w stanie zobaczyć, dzięki czemu łatwiej będzie mu rozpoznać i przyzwyczaić się do swojej nowej obroży. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz na stronie: https://kookitodesign.com/Czerwone-obroze-c36.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając obrożę dla psa?

Dbając o czworonoga powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby obroża była dla niego wygodna i przyjemna w noszeniu. Musimy być w stanie podpiąć pod nią smycz, a najlepiej także założyć szelki bez konieczności jej zdejmowania. Gdy wybieramy obrożę dla naszego psa, dobrym pomysłem jest zadbanie od razu o adresówkę z naszym numerem telefonu - tak aby mieć pewność, że obie te rzeczy będą ze sobą pasować. W zależności od rasy i wielkości psa możemy potrzebować czegoś większego, bardziej masywnego i wytrzymałego, lub dokładnie odwrotnie. Wybór koloru obroży jest sprawą drugorzędną, jednak warto jest zdecydować się na odcień, który nasz pupil może zauważyć. Będzie mu dzięki temu łatwiej rozpoznać obrożę, a także się do niej przyzwyczaić.

Obroża dla psa to jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia, jakie potrzebujemy przygarniając zwierzaka do naszego domu. Zwróćmy uwagę na to, by była dopasowana do gabarytów naszego pupila, a także wykonana z wysokiej jakości, niepodrażniających materiałów. Dobrym pomysłem jest również zadbanie o to, by obrożę można było łatwo wyczyścić - szczególnie, gdy nasz pies to "żywe srebro", które lubi eksplorować okolicę podczas spacerów i nie zawaha się pobrudzić, jeżeli coś go zaciekawi.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje